Kabaret Bez Próby z Kielc

Kielecka formacja działa zaledwie od kilku miesięcy, a już zdobywa nagrody w ogólnopolskich konkursach.

Pierwsze rozmowy o założeniu kabaretu prowadzili już osiem lat temu. Długo zbierali się, aby wcielić plany w czyn, ale opłaciło się. - Teraz, albo nigdy - pomyśleliśmy. Napisaliśmy pierwszy program i przedstawiliśmy go podczas przeglądu teatralnego - wspomina Michał Pustuła. - Poszliśmy na żywioł.

Przyznają, że stronią od politycznych zawirowań. Z czego więc lubią się śmiać najbardziej? - Z samych siebie - mówią zgodnie aktorzy - kabareciarze. Mogą sobie na to pozwolić, bo znają się już bardzo długo. Chętnie inspirują się także codziennymi sytuacjami, które ich spotykają. - Staramy się dostrzegać absurdy, które dotyczą każdego z nas i właśnie to wykorzystujemy na scenie.

Michał, Karol i Piotr znają się od lat. Mają też życzliwych przyjaciół, którzy ocenili ich pierwszy publiczny występ w nowej, kabaretowej roli. - Zanim wystąpiliśmy przed szeroką publicznością, zaprezentowaliśmy nasz pierwszy skecz przed przyjaciółmi. Ich ocena mogłaby nas ocalić przed ewentualną kompromitacją... Byliśmy bardzo zestresowani. To w końcu od ich reakcji zależało, czy podejmiemy ryzyko występu dla dużej widowni - wspomina Michał Pustuła.

- To nie było typowe „klepanie po ramieniu”. Przyjaciele przyznali, że warto podjąć ryzyko i śmiało możemy pokazać się innym... - opowiada Michał i zaznacza, że najlepszą krytyką jego scenicznej twórczości jest opinia jego żony.

Werdykt był jasny - nie ma czego się wstydzić i można śmiało wyruszyć na głęboką wodę. Tak też się stało. Oficjalna premiera kabaretu odbyła się w listopadzie ubiegłego roku w kieleckim klubie Kotłownia w Bazie Zbożowej, podczas Przeglądu Teatrów Alternatywnych organizowanego przez Stowarzyszenie Ecce Homo. Potem zorganizowano akcję charytatywną na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach „Świąteczna paka dla bezdomniaka”. Po pierwszych występach działalność kabaretu przyniosła ogólnopolskie sukcesy. W ubiegłą środę, 16 marca, kielecka formacja rywalizowała w I Przeglądzie Grup Rozrywkowych (PRG) w Legnicy. Znaleźli się na podium zdobywając drugą nagrodę. To był dopiero początek szczęśliwej passy. W piątek zdobyli główną nagrodę w II Ogólnopolskim Przeglądzie Kabaretów Studenckich „Dzięcioł” w Białymstoku. Kielczanie rywalizowali z kabaretem A Jak z Krakowa, Bartkiem Sutułą z Białegostoku, z kabaretem PKS z Lublina oraz z białostockim kabaretem Urwani.

Kolejny dzień to kolejna główna nagroda - w sobotę zwyciężyli w III edycji Przeglądu Kabaretów „Błazenada” we Wrocławiu. To ogólnopolski przegląd kabaretów, organizowany cyklicznie od trzech lat. Tam kielczanie walczyli o zwycięstwo z trzema kabaretami z różnych stron Polski: O TAK O, Nomen Omen oraz Wesoły Tryb Życia.

Gratulujemy i życzymy kolejnych kabaretowych sukcesów!


Kabaret Bez próby tworzą:

Michał Pustuła
Ma 32 lata, pochodzi z miejscowości Cząstków w gminie Nowa Słupia. Jest aktorem kieleckiego Teatru Ecce Homo od 14 lat. "Lubi bez, zwłaszcza biały..."

Karol Górski
Ma 26 lat, jest kielczaninem. Aktor Teatru Ecce Homo od 11 lat. „W odróżnieniu od Pustuły woli czarny, dziki odzwierciedlający jego naturę...”

Piotr Skrzypczyk
Ma 24 lata, jest kielczaninem. W Teatrze Ecce Homo od 5 lat. „Posiadający fiata punto, po prostu lubi bez...”

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: