Trzech nastolatków w nocy z soboty na niedzielę pomalowało sprayem kilka budynków w centrum Kielc, w tym kurię biskupią. Zniszczonych elewacji kamienic byłoby więcej, ale wandalom skończyła się farba.

- Nasz operator monitoringu zauważył trzech chłopaków, którzy zostawiali napisy na budynkach w śródmieściu – informuje Maria Plutka, rzeczniczka pasowa Straży Miejskiej w Kielcach. - Wandale pomazali farbą kamienice przy ulicy Czerwonego Krzyża i Dużej oraz w kilku miejscach elewację budynku na placu Maryi Panny. Nie oszczędzili nawet pojemnika z torebkami na psie odchody, który nie tylko pomalowali ale wyrwali także z ziemi.

Wysłany na miejsce patrol nie zastał mężczyzn, ponieważ szybko przemieszczali się po mieście. – Operator monitoringu precyzyjnie podał opis sprawców, co pomogło w szybkim ujęciu sprawców – dodaje. - Funkcjonariusze, którzy szukali wandali wiedzieli nawet, w jakim kolorze mają sznurówki i skarpetki. Sprawcy byli całkowicie zaskoczeni, gdy na miejscu pojawili się strażnicy miejscy. Mężczyźni nie przypuszczali, że kamery monitoringu miejskiego cały czas ich śledziły, uwieczniając ich nocne wyczyny.

Sprawcy są wieku od 17 - 19 lat i przekazani zostali do policji. W rozmowie ze strażnikami przyznali, że w pewnym momencie przestali malować elewację, ponieważ skończyła się im farba.

Właściciele zniszczonych elewacji muszą oszacować swoje straty i na tej podstawie będzie wiadomo, czy chłopcy odpowiedzą tylko za wykroczenie czy za przestępstwo. Poszkodowani będą mogli domagać się od sprawców zwrotu kosztów pomalowania elewacji – tłumaczy.

Czytaj także

  Komentarze (20)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  sygitoyo (gość)

  Panowie ze straży miejskiej
  powinni mieć motywację finansową
  uzależnioną od skuteczności działań
  I odpowiedzialność finansową za brak skuteczności,
  Za to się wam płaci

  frajer z psl (gość)

  zaraz się okaże że to synki sędziego albo prokuratora bo tam największa patologia i sprawa zostanie zatuszowana . Ciekawe czy gazeta poda finał tej sprawy .

  xx (gość)

  A niby czemu mają oszczędzać biskupa ?? na biednego padło ?? to jest ktoś wyjątkowy ?? to, że chodzi w sukience nie stawia go wyżej. nie lubię łobuzów szpecących ściany, ale wynośmy na piedestał czarnych !! Dosyć, że żyją z ciemnoty "wiernych" to obnoszą się z bogactwem.

  Kicaj (gość)

  Na moim osiedlu jest to samo jakis cfel pobazgrał nowa elewacje. Jedyna kara dla takiego gambety to wydziargać mu na ryju to co on nabazgrał na bloku.

  ytrew (gość)

  Czy nie ma na tych dziadów kary ??? Jak to miasto wygląda, jest tak pomazane przez paru idiotów, że nie dobrze się robi. Wyłapać wszystkich idiotów typu : baron, zion, ih3, went itp i powiesić za jaja a potem dowalić taką karę, żeby mieli przejeb. przez całe życie. Gdzie jest policja itp.

  Neew (gość) (sygitoyo)

  Chłoptasiu! Ty chyba nie potrafisz czytać! To ludzie z monitoringu podlegający pod Straż Miejską wykryli ten akt wandalizmu. Tak płaczesz, że Straż Miejską jest fuj i błe. A jak będziesz stał na przystanku i dostaniesz łomot od takiej bandy to będziesz się cieszył, że monitoring na przystankach ich wyłapał. Podziękujesz im jeszcze kiedyś w życiu.

  oko (gość)

  licze na przykładne ukaranie , dosyć już niszczenia , ukarać też za inne zniszczone elewacje ( właściciele zniszczonych wcześniej elewacji powinni wystąpić o odszkodowanie ) bo to na pewno nie pierwszy ich raid po mieście