Jak odczytać list zamknięty w butelce, wiązać żeglarskie węzły, zarzucać sieć i czyścić pokład? – przekonają się wszystkie dzieci i ich rodzice podczas Marynarskiego Pożegnania Wakacji.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jak odczytać list zamknięty w butelce, wiązać żeglarskie węzły, zarzucać sieć i czyścić pokład? – przekonają się wszystkie dzieci i ich rodzice podczas Marynarskiego Pożegnania Wakacji. Do Niezwykłej Krainy Morskiej Przygody zaprasza Akademia Kreatywności wspólnie z Muzeum Zabawek i Zabawy już w sobotę, 29 sierpnia w godz. 10.00-17.00.

Dziedziniec Muzeum zamieni się morską krainę ze statkiem, latarnią morską, palmami, rekinem, sieciami rybackimi i ratunkowymi kołami. Prze cały dzień wszystkie dzieci będą mogły malować, rysować, lepić z gliny, tworzyć witraże i składać morskie wzory origami. Wszystkie rysunki wezmą udział w konkursie plastycznym „Morska Przygoda”, którego wyniki poznamy pod koniec imprezy. Pracownicy Akademii Kreatywności przygotują także dodatkowe kąciki: konstrukcyjny: wypełniony klockami i logopedyczny, gdzie specjaliści będą uczyć dzieci wierszyków, bawić się w zgadywanki, gry, łamigłówki. W planach są liczne konkursy sprawnościowe: przeciąganie liny, wyplątywanie się z sieci rybackich, slalom ze szczotką, łowienie rybek, rzucanie kołem ratunkowym do celu, rzut balonem z wodą w głowę pirata, rzut kotwicą w dal. Zwycięzcy konkurencji będą zdobywać kolejne stopnie żeglarskie. Wszyscy uczestnicy imprezy wspólnie wybiorą nazwę i namalują żagiel dla dziedzińcowego okrętu, będą bawić się na bezludnej wyspie i „pływać” w morskiej wodzie. Imprezę zakończy barwny korowód: wszystkie dzieci będą mogły przebrać się za żeglarzy, marynarzy i piratów.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

    Więcej na temat: