Za nami kolejne spotkanie członków Polskiego Związku Głuchych, tłumaczone na Systemowy Język Migowy i Polski Język Migowy. Tym razem niesłyszący zapoznali się z atrakcjami Geoparku.

Geopark zachwycił. Wielu zwiedzających nawet nie miało pojęcia, że w Kielcach działa taka placówka, w której jest aż tyle interesujących eksponatów. - Szczególnie podobały się krwiożercze, pancerne ryby, ale największe wrażenie zrobiła kapsuła 5D, w której można odbyć pasjonującą podróż do wnętrza ziemi - mówi inicjator przedsięwzięcia, Tomasz Irski, założyciel Teatru Plastycznego SEN, składającego się z osób niesłyszących, który działa w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Przypomnijmy, że wcześniej odbyło się się już zwiedzanie Muzeum Historii Kielc oraz Muzeum Narodowego w Kielcach. W sobotę w Geoparku stawiła się liczniejsza grupa zwiedzających - niemal 30 osób. - Bardzo się cieszę z frekwencji. - W następnych miesiącach będzie nas jeszcze więcej. Odwiedzimy kolejne placówki muzealne i galerie z Kielc i okolic, między innymi Muzeum Wsi Kieleckiej i Tokarnię - zapowiada Tomasz Irski.

Spotkania muzealne i zajęcia plastyczne dla osób niesłyszących organizowane są w ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!