Można już korzystać z lodowiska, które znajduje się przy ulicy Szczecińskiej 1 w Kielcach Można już korzystać z lodowiska, które znajduje się przy ulicy Szczecińskiej 1 w Kielcach

Można już korzystać z lodowiska, które znajduje się przy ulicy Szczecińskiej 1 w Kielcach. Jest czynne w godzinach od 10 do 20 (© Dawid Łukasik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od poniedziałku, 9 stycznia, czynne jest lodowisko Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, które znajduje się przy ulicy Szczecińskiej 1 w Kielcach.

Lodowisko czynne jest w godzinach od 10 do 20. Wejścia na ten obiekt co godzinę, ostatnie o 19. Bilet wstępu kosztują 5 złotych. Dzieci do lat 3 korzystają z lodowiska bezpłatnie. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy - koszt 5 złotych. Dodajmy, że dzieci, młodzież szkolna i studenci codziennie w godzinach 10 - 11 i 11 - 12 mają wejścia bezpłatne na lodowisko przy ulicy Szczecińskiej.

- Serdecznie zapraszamy łyżwiarzy do nas. To największe lodowisko w Kielcach, ma tysiąc metrów kwadratowych. Tafla jest bardzo dobrze przygotowana, woda była wylewana przez kilka dni, bardzo cienkimi warstwami. Jest równa i gładka. Warto przyjść na nasz obiekt, żeby w dobrych warunkach pojeździć na łyżwach - zapewnia Andrzej Nańczyk, kierownik basenu i lodowiska przy ulicy Szczecińskiej 1 w Kielcach. - W wypożyczalni mamy 180 par nowych łyżew, w każdym rozmiarze, dla dzieci i dorosłych, zarówno figurowe, jak i hokejowe - dodaje Nańczyk.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach serdecznie zaprasza do korzystania z lodowiska. W zeszłym roku cieszyło się ono dużą popularnością wśród kielczan, którzy z chęcią korzystali z tej formy rekreacji. Największe zainteresowanie było w czasie ferii zimowych. Z obiektu korzystali nie tylko Polacy, ale nawet obcokrajowcy akurat przebywający w Kielcach. Mieczysław Tomala, nowy dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach, ma nadzieję, że w tym roku będzie podobnie.

Czytaj także

    Komentarze (4)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    hokejista (gość)

    tysiąc metrów, w Skarżysku lodowisko ma 1800 metrów, i to jest prawdziwe lodowisko