Buscy policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca Buska-Zdroju podejrzanego o dokonanie kradzieży damskiej torebki wraz z jej zawartością o łącznej wartości 370 zł.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Buscy policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca Buska-Zdroju podejrzanego o dokonanie kradzieży damskiej torebki wraz z jej zawartością o łącznej wartości 370 zł. Miedzy innymi znajdowała się w niej legitymacja szkolna, którą złodziej schował porzucając w łazience. Za kradzież i ukrycie dokumentu Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 7 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w jednej z buskich restauracji, gdzie odbywała się urodzinowa impreza. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci szybko namierzyli sprawcę przestępstwa. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że po północy do lokalu zawitał nieproszony 36-letni mężczyzna, który dokonał kradzieży. Wykorzystał nieuwagę uczestników przyjęcia i zabrał zawieszoną na krześle damską torebkę. Znajdował się w niej portfel z pieniędzmi w kwocie 120 złotych, dwa telefony komórkowe i legitymacja szkolna. Śledczy ustalili, że amator cudzej własności ukrył się w łazience, gdzie przeszukał torebkę i tam ją porzucił wraz z legitymacją. Natomiast zabrał portfel z pieniędzmi i dwa telefony, które ukrył na trawniku przed lokalem. Jak się później okazało mężczyzna był nietrzeźwy, w organizmie miał prawie 2 ‰ alkoholu. Wczoraj prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego.


opr. MC KPP Busko Zdrój

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!