Mieszkańcy ulicy Nowej w Kielcach znów protestują. Nie chcą bloku w pobliżu swoich domów

MATZaktualizowano 
Mieszkańcy ulicy Nowej w Kielcach kolejny raz protestowali przeciwko planowanej na ich ulicy budowie bloku mieszkalnego.

W czwartek kilkunastu mieszkańców ulicy Nowej w Kielcach znów protestowało w tej sprawie. Spotkał się z nimi między innymi Zdzisław Łakomiec, przewodniczący Komisji Ładu Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami Rady Miasta w Kielcach.

Przypomnijmy, ze po pierwszych protestach developer wycofał się z projektu, ale po poprawkach znów ubiega się o pozwolenie na budowę. Inwestor zamierza budować blok z mieszkaniami (od 27 do 31) i częścią usługową na rogu ulicy Nowej i Wojska Polskiego.

Mieszkańcy ulicy Nowej twierdzą zgodnie, że planowana inwestycja dla wielu z nich będzie bardzo uciążliwa. Przeszkadza przede wszystkim to, że do nowego bloku na rogu ulicy Wojska Polskiego i Nowej zaplanowany jest dojazd od i tak już ciasnej ulicy Nowej.

Deweloper, który chce ruszyć z budową, wykorzystuje nowe przepisy specustawy mieszkaniowej, która obowiązuje od 1 stycznia tego roku. Ze specustawy może skorzystać każdy inwestor, który chce postawić blok z co najmniej 25 mieszkaniami lub osiedle co najmniej 10 domów jednorodzinnych. Nie możne jednak budować w polach, gdzie nie ma żadnej infrastruktury. W pobliżu tego miejsca musi się znajdować szkoła, przedszkole czy przystanek autobusowy. Specustawa mieszkaniowa ogranicza także do minimum procedury, a tempo postępowania jest błyskawiczne. Pozwala też na budowę w miejscach, gdzie do tej pory było to niemożliwie, bo nie ma planu zagospodarowania lub jego zapisy nie pozwalają na budownictwo mieszkaniowe. Inwestor chcący rozpocząć budowę według przepisów specustawy składa wniosek do prezydenta miasta, jednak jest on tylko pośrednikiem i nie podejmuje żadnych decyzji. O wszystkim decyduje Rada Miasta, która musi podjąć decyzje w formie uchwały wciągu dwóch miesięcy.

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.04.13 14:48:09

Oglądałem sesję Rady Miasta i zdziwiła mnie bardzo wypowiedź Pana Hajdorowicza, Stwierdził, że sprawa ulicy Nowej dotyczy jedynie jednej lokatorki. To nie prawda proszę Pana, Wszyscy mieszkańcy złożyli podpisy pod sprzeciwem w sprawie powstania sześciopiętrowego bloku na ulicy Nowej. Szkoda, że Pana nie było na naszym spotkaniu z mediami, usłyszał by Pan nasze argumenty i w przyszłości Pańskie wypowiedzi były by bliższe prawdy.

2019.04.12 12:51:32

No popatrz, mgła tajemnicy się rozwiewa. Poza tym jak postawi siedem kondygnacji na początku ulicy Nowej, to przed oknami byłego radnego P. Burzawy będzie mógł bez przeszkód postawić kolejny tak samo duży budynek. Nic dobrego nas nie czeka. Trzeba jak najszybciej przegonić stąd Pana Stańczaka.



Niech sobie poszuka innej lokalizacji na swoje ,,dzieła,, Żeby zagłuszyć nasze komentarze wynajęto nawet hejterów. Kompromitacja Panie deweloperze, nawet Pan nie raczył spotkać się z mieszkańcami. Unika Pan tym samym konfrontacji przed mediami, bo uważa, że wszystko jest już załatwione, radni za Panem zagłosują, a mieszkańcy się nie liczą bo kogo obchodzą ich problemy. Dla tego drodzy sąsiedzi trzeba działać aktywnie i do końca mieć nadzieję, że uda się zmienić ten stan rzeczy. NIE !!! dla dewelopera !!!

2019.04.12 12:31:45

trzeba nie miec wyobrazni nie mowiac o wiedzy naukowej zeby takim budynkiem zeszpecic ul,Nowa niech Pan deweloper postawi obok swego miejsca zamieszkania taki budynek i codziennie spoglada na swoje dzielo i napawa sie jego widokiem a nie funduje nam mieszkancom tego swojego szalonego .pomyslu nie moze Pan zrozumiec ze my mieszkancy nie chcemy tu Pana urojonego w glowie budynku szpecac ego nasza uli ce Panowie radni ktorzy podob no KOCHACIE SWOJE MIASTO KIELCE kochajcie rowniez ludzi w nim miwszkajacych i nie akceptujcie szalonych pomyslow deweloperow nie baccie maszynkami do glosowania miejc ie swoje zdanie zgodne z sumieniem radnego a nie klubu miejcie odwage powiedziec NIE gdy zajdzie taka potrzeba pozdrawiam krysia

2019.04.12 12:06:17

Przewodniczący Suchański to przecież deweloper - Jurajska, Działkowa... Myślicie, że swój swojemu nie pomoże? Nie tak to inaczej...

2019.04.12 11:52:21

ten nasz protest powinna zobaczyć cała Polska, by wszyscy solidarnie tak jak my przeciwstawili się bandyckim poczynaniom deweloperów, którzy nadużywają przepisów. Czas wyborów to dobry czas, aby władzy bardziej skrupulatnie patrzyć na ręce i ocenić co zrobili dobrego dla ludzi. My mieszkańcy ulicy Nowej oczekujemy negatywnej oceny radnych dla projektu deweloperskiego w tym kształcie.

2019.04.12 10:37:30

a ja się pytam dlaczego na Stadionie maja powstac bloki po Stangrecie????????!!!!!!!!!!!!!

2019.04.12 10:36:32

Żal Wam dupe sciska.Po ujz tam kladziono aswalt kanalizacje .Bylo zyc jak we wsi

2019.04.12 10:27:32

Ona .Tyco nie moglas placu kupic.Za malo tu mieszkasz by wyc jak piskoz

2019.04.12 10:25:40

Dogon mam na ciebie kilka tematow ty czysty katoliku

2019.04.12 10:23:30

Ana jeszczd zamieszkasz stym bloki.Jesli ci nie pasi to w Pavsnowie dobre sidoki.Bylo kupic dzialke teraz to pakuj walixki

2019.04.12 10:20:27

Swiete krowy protestujacy.Bylo kupic sobie plac iutworzycplac zabas,Jak tak to wyjedzie w miastona trawniki itd. Budowzc budowac Przeca une zyc wiecnje ni beda

2019.04.12 08:23:35

w świetle szczytnych celów specustawy, zrodziła się patologia zabudowy i ładu przestrzennego. Najgorsze jest to, że władze często nie liczą się z głosami lokalnej społeczności, tolerują bałagan, brud i bezmyślne niszczenie niszczenie środowiska naturalnego. Jest mnóstwo zaniechań, a nawet przyzwolenia na antyspołeczną działalność biznesmenów z kryminalną przeszłością. Jak można dawać pozwolenie na działalność polegającą na ściąganiu niebezpiecznych odpadów do naszego regionu, a nawet składowanie ich obok ujęcia wody pitnej dla miasta. Mieliśmy swój browar z dobrym piwem, który sprzedano i doprowadzono do upadku. Teraz pojawił się nowy pomysł - stawianie gdzie popadnie pomników deweloperskiej paranoi. Taka zabawa jest dobra w piaskownicy, gdzie się lepi babki z piasku, a nie na osiedlu wbrew woli wszystkich mieszkańców. Precz z deweloperem.

2019.04.12 07:12:39

Dobrze, trzeba protestować, bo Kielce zostaną całkiem zniszczone. Już zamiast miasta Europy zaczynają przypominać jakąś Afrykę, gdzie każdy stawia, co chce, zero planów, zero architektury itp.

2019.04.12 06:46:33

Panie Stańczak, weź Pan te swoje projekty i zabieraj się z naszej ulicy, tu nie miejsce na realizacje szaleńczych wizji. Na pewno znajdą zaszczytne miejsce w galerii osobliwości i abstrakcji.

2019.04.12 06:37:57

Dogen, masz całkowitą rację, to widać wyraźnie jak pomiata się kieleckim społeczeństwem, a lobbuje na rzecz kolesia dewelopera. Akurat przed wyborami władza pokaże jakie ma prawdziwe oblicze.



Ja nie chcę rządów w Kielcach opartych na prywacie i korupcji. Każde wiadomości to swoista kronika kryminalna, a tu widać kroi się spora afera i to na naszym podwórku. Ani Kielce ani Kielczanie nie są własnością radnych. Nasz region został im oddany pod czasową opiekę i mam nadzieję, że wykonają to zadanie z należytą starannością, kierując się społecznym interesem. Mam też nadzieję, że podobne afery jak ta śmieciowa z udziałem kryminalisty Dąbrowy nie będą już miały miejsca. Tacy ludzie powinni gnić w więzieniach, a nie sprawować urzędy.

2019.04.12 01:04:30

Od takich przekrętów jest CBA. Już deweloper i jego lobbysta powinni być za d... zwinięci. Bandyckie państwo.

2019.04.12 00:03:10

Na mojej ulicy w działce jednorodzinnej rozbudowano dom tylko do 5 mieszkań. Ich samochody zastawiają prawie 1/4 ulicy, dzięki czemu mieszkańcy sąsiednich posesji nie mają gdzie parkować. Jako bonus co 3-4 jest u nich śmieciarka nierzadko przed 6 rano budząc sąsiadów. Jest tyle miejsca w Kielcach, ale jeden pazerny musi zabudować każdy kawałek wolnej przestrzeni, a drugi to nie wiadomo po co kupuje...

2019.04.11 22:52:35

Burzawa z Wąsatym , to była koteria kielecka. Po emigracji Wąsatego do Buska został osamotniony razem z Zapałową, Borowcem, Boguckim i innymi. Burzawa nie wiem ,czy w tym roku znów będziesz na wycieczce w Rzymie. Bez Wąsatego jesteś niczym.

2019.04.11 22:22:13

Co tu robi Burzawa ???

2019.04.11 22:19:17

Pan deweloper załączył do projektu zaświadczenie, że ma stosowne wykształcenie i uprawnienia. Jestem ciekawa jak to zdobył, bo zarówno w pierwszej wersji wniosku jak i w drugiej, roi się od błędów. Te kilka metrów o które przesunął ścianę projektowanego budynku, to nie jest żadna łaska , tylko poprawka żenujących błędów, bo taki wykształcony facet a nie zrobił analizy naświetlenia i przesłaniania . Najwyrażniej nie był obecny na tej lekcji.

2019.04.11 22:00:02

inwestycja nie powstanie, a facio już kasę zbiera ,,przyszłych lokatorów,, trzeba mieć tupet.

2019.04.11 21:55:49

postawi swoje ,,akwarium,, to ,,szambo,, zrobi na całej ulicy

2019.04.11 21:50:00

Gościu , wskaż kto na Nowej ma szambo ? A co domki Ci przeszkadzają ? To po cholerę się tu pchasz . Zrozum wreszcie ze apartamentowca nich tu nie chce

2019.04.11 21:48:46

Może u ciebie na wsi tak jest jak opisujesz. Na naszej ulicy Nowej to się nie zdarza. Ten projekt to porażka, mnóstwo szkła, w lecie gorąco, szum od ulicy Wojska Polskiego, zatłoczone wyjazdy z ulicy Nowej i startujące helikoptery z lądowiska w szpitalu. Tylko szaleniec kupi mieszkanie w tym ,,akwarium,, myśląc, że to dobry interes. Jest wiele innych ciekawszych miejsc, jak chociażby teren przy wietrzni. Ta lokalizacja to porażka, właściciele sprzedali bo mieli dosyć szumu, kurzu, zrobili dobry interes a deweloper się połakomił i teraz jest czarnej d..pie.

2019.04.11 21:34:32

bardzo dobrze lepiej mieszkania niż domki co kopcą w piecu i szambo wylewają Kielce to nie wieś żeby domki były