Legia Warszawa zdobyła Puchar Polski. Legia - Lech 2:1 [Zdjęcia]

Piotr Kalsztyn
Piłkarze Legii Warszawa pokonali dzisiaj (2 maja 2015 roku) Lecha Poznań 2:1 w finale Pucharu Polski rozgrywanym na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Chociaż mecz zakończył się wynikiem 2:1, to przez 90 minut do bramki trafiali tylko legioniści. W pierwszej połowie dwa razy na listę strzelców wpisał się Tomasz Jodłowiec. Najpierw wpakował piłkę do własnej bramki dając prowadzenie Lechowi, 10 minut później skutecznie się zrehabilitował doprowadzając do remisu. Wynik meczu na 2:1 ustalił Marek Saganowski w 55. minucie meczu.

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:2 (1:1)

Bramki: Jodłowiec 20 samobójcza - Jodłowiec 29, Saganowski 55

Widzów: 45 322

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Lech: Gostomski - Kędziora, Kamiński, Arajuuri, Douglas ŻK, ŻK, CZK - Kownacki, Trałka ŻK, Hamalainen, Linetty (68 Jevtić), Pawłowski (78 Keita) - Sadajew (Formella 72). Trener: Maciej Skorża

Legia: Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Astiz, Brzyski - Guilherme (36 Żyro, 89 Kosecki), Vrdoljak, Duda ŻK (79 Masłowski), Jodłowiec, Kucharczyk ŻK - Saganowski. Trener: Henning Berg