Jest porozumienie w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Pielęgniarki wracają do pracy, a od poniedziałku szpital wznowi przyjęcia chorych. Milion 200 tysięcy złotych brutto plus dwieście tysięcy złotych na pochodne, ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jest porozumienie w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Pielęgniarki wracają do pracy, a od poniedziałku szpital wznowi przyjęcia chorych.

Milion 200 tysięcy złotych brutto plus dwieście tysięcy złotych na pochodne, czyli na przykład na ZUS - tyle do końca roku szpital przeznaczy na wypłatę dodatków dla prawie 600 pielęgniarek i położnych.

Taką propozycję złożył protestującym dyrektor szpitala. Oferta została przyjęta, bo jak mówi Anna Trzaszczka, szefowa komitetu strajkowego "nie było sensu kontynuować protestu, który nie rokował na inne rozwiązania".

Pielęgniarki nie ukrywają, że porozumienie ich nie zadowala, ale w poniedziałek wracają do pracy. Działalność wznowią chirurgia, ginekologia i położnictwo. Strajk trwał 11 dni.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!