Konferencja Solidarnej Polski z udziałem Zbigniewa Ziobry w cieniu starcia KOD i zwolenników Zjednoczonej Prawicy

Czwartkową konferencję Solidarnej Polski, w której udział wziął minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, zakłóciła demonstracja Komitetu Obrony Demokracji. Jego przedstawiciele krzyczeli hasło "konstytucja", w odpowiedzi na które zwolennicy obozu Zjednoczonej Prawicy skandowali "Zbigniew Ziobro". Ponadto Małgorzata Marenin, lewicowa działaczka i prezes Stowarzyszenia Stop Stereotypom, która przewodziła demonstracji KOD została uderzona w twarz.

Konferencja zamieniła się w starcie dwóch obozów, których przedstawiciele próbowali się wzajemnie zagłuszyć. W efekcie ci, którzy przyszli na Rynek, by uzyskać konkretne informacje, odeszli z niczym, ponieważ wypowiedzi polityków zniknęły w gwarze krzyków, komentarzy i... narzekań na zaistniałą sytuację. Niejednokrotnie działacze KOD i zwolennicy Zjednoczonej Prawicy nie stronili od agresywnych zachowań. Przykładem takiego zachowania była chociażby sytuacja, w której Małgorzata Marenin, znana feministka, została uderzona megafonem w twarz.

- Rzucił się na mnie jakiś pan, któremu nie pasowało, że krzyczymy "konstytucja". Uderzył w megafon, a megafon uderzył mnie w twarz. Dlatego wezwałam policję. Funkcjonariusze spisali tego pana i sądzę, że teraz sprawa będzie toczyć się dalej - mówi Małgorzata Marenin, dodając, że nie był to jedyny tego rodzaju incydent. - Nie tylko ja zostałam poszkodowana - koleżanki były odpychane, szarpane i wyzywane. Co ciekawe, głównie przez mężczyzn. Najbardziej jednak zdenerwowało mnie to, że Zbigniew Ziobro odjeżdżając powiedział, że nie jesteśmy nadzwyczajną kastą i będziemy siedzieć. Takie sformułowania nie przystoją ministrowi - podkreśla Marenin, zauważając, że czwartkowe starcie obu obozów było wyjątkowe pod względem agresji. - Ataki i przemoc słowna były tam normą - mówi.

- Ponieważ sytuacja między przeciwnikami i zwolennikami ministra była napięta, policjanci rozdzielili ich kordonem, by nie doszło do eskalacji. Wylegitymowanych zostało sześć osób z obu stron. Zostały one pouczone o swych prawach i obowiązkach. Na razie nie otrzymaliśmy żadnego zawiadomienia o przestępstwie, gdyby jednak takie wpłynęło, dzięki przeprowadzonym legitymowaniom będziemy mogli dotrzeć do świadków – mówił po godzinie 15.30 w czwartek sierżant sztabowy Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

ZOBACZ TAKŻE
Zbigniew Ziobro w Kielcach. Mówił o wyborach i działalności swojego biura

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]

Wideo

red

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

13.10.2018, 22:40

oj trole już ciężko pracują na srebrniki, większość pisze jedna osoba

13.10.2018, 02:36

Dziwię się że tylko jeden starszy Pan zwrócił jej uwagę, mnie osobiście szlag by trafił i wysmarował bym jej ten megafon gównem, roztrzaskał sprzęt o bruk. I do kogo będzie mieć pretensje? Drzeć pysk w środku dnia na rynku. To miejsce publiczne przychodzą tam zwykli ludzie z rodzinami, znajomymi i wydaje mi się, że mają prawo do ciąży i spokoju a nie słuchać rozdartej baby. Niech sobie we własnym domu krzyczy ,, konstytucja,, i da spokój innym

12.10.2018, 14:24

A może Pan miał aparat słuchowy i odganiał się od much? A pani że zaraz atak... Proszę się zastanowić czy nie lepiej mieć transparent?

12.10.2018, 08:48

Upadek kultury i zachowań, jeśli kobieta została uderzona. Od pana Ziobry jako dżentelmena oczekiwałbym, że od razu da w pysk osobie która bije kobietę. Tak powinien zachować się minister Rzeczypospolitej, w końcu jesteśmy cywilizowanym krajem a nie afryką.

12.10.2018, 07:55

Lewacka prowokatorka wrzeszczy do ucha spokojnym ludziom! Nie dziwie się, że tak zareagowali.

12.10.2018, 07:53

Opis Alinę to pchnął ktoś tylko raz w życiu i od tej pory próbuje zaistnieć by mieć druga szansę na pchnięcie mała klamczuszka

12.10.2018, 07:36

Po większości tych wpisów widać, że tworzą je faceci, u których bicie kobiet jest na porządku dziennym i kobity, które przyjmują bicie ich jako rzecz naturalną. Tacy też tworzą tę elytę rządzącą, wiec co tu gadać. Ciekawe, jak prawni Ziobro zareguje na takie awantury.

12.10.2018, 06:13

walensa kazałby ją spałować

12.10.2018, 06:13

skandalem jest że zakłóca ludziom zebranym spokój i brak reakcji ze strony służb porządkowych ,

12.10.2018, 06:01

ile im za to płacą ,skoro jeżdzą wszędzie i robią zadyme . żałosny KOD i nieudaczniki platformiaste

12.10.2018, 04:59

Na cholere ten slepy do kielc przyjechal niech pilnuje jarka

12.10.2018, 01:30

szkoda że nie stała gdzies blisko nie

11.10.2018, 23:59

jakby mi darła tak mordę do ucha to też bym jej wykurwił

11.10.2018, 21:45

Czy ten film to vilksdeutcha z ECHA DNA

11.10.2018, 21:27

Prać i patrzeć czy ryj kodziarzom równo puchnie !!!

11.10.2018, 21:19

Pisowskoe bydło podnosi rękę na Polaków...
To się dziadek zdziwi jak dostanie w sądzoe wyrok. A przecież prezes pozwala bić gorszy sort...

11.10.2018, 20:40

Czy ta panienka od organizacji burd i awantur ulicznych nie liczy się z tego typu konsekwencjami za organizowanie antyrządowych i antypolskich imprez ulicznych? Czy to nie tą paniusię za lewackie,feministyczne,antypolskie,antykatolickie poglądy, za popieranie mordowania dzieci nienarodzonych na życzenie przegoniono z pewnej podstawówki w gminie Daleszyce, gdzie w SP szukała pracy jako nauczycielka chemii? Czy ta tytanka intelektu, czołowa intelektualista koderastów i feministek kieleckich, gorliwa organizatorka i uczestniczka wszelakich antyrządowych i antypolskich ulicznych eventów nie wymaga pomocy wysokospecjalistycznej ze względu na swoje zachowanie?

11.10.2018, 20:30

dobrze, że te debile w koszulkach k.......... sami się oznaczają :)

11.10.2018, 20:17

Miała być dyktatura, wizje się nie ziściły. No i co tu robić? Plakaty przyjechały, kasa zaksięgowana trzeba iść w zaparte.

11.10.2018, 20:13

Wstrząsające wideo ? Tu potrzebny psychiatra dla tej baby !

11.10.2018, 20:05

Lepiej żeby jej przylała kobieta !

11.10.2018, 19:57

z każdej strony walczą dziadki

11.10.2018, 19:37

Cham to cham
bez względu na wszystko
Został wychowany na chama i tak mu zostanie
Problem, żeby cham nie bił bezkarnie i nie rządził

11.10.2018, 19:23

precz z czerwoną komuna

11.10.2018, 19:21

Jeszcze dostaniesz wpierdol !!!!