W skarżyskim sądzie ma się dziś odbyć kolejna rozprawa w procesie oskarżonego o korupcję, byłego wiceministra zdrowia Krzysztofa Grzegorka (godz.9.30). Zdaniem prokuratury były wiceminister zdrowia w rządzie Donalda ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W skarżyskim sądzie ma się dziś odbyć kolejna rozprawa w procesie oskarżonego o korupcję, byłego wiceministra zdrowia Krzysztofa Grzegorka (godz.9.30). Zdaniem prokuratury były wiceminister zdrowia w rządzie Donalda Tuska przyjmował łapówki od firmy Johnson&Johnson. W zamian miał gwarantować, że szpital w którym pracował, kupi materiały tej firmy.

Chodzi o wydarzenia z lat 2001- 2003, kiedy Krzysztof Grzegorek był zastępcą dyrektora ds. medycznych i ordynatorem oddziału ginekologiczno-położniczego w szpitalu w Skarżysku - Kamiennej. Pieniądze miały być przekazywane na podstawie fikcyjnych faktur, wystawianych przez właścicielkę i pracowników Agencji Turystycznej "Terra Travel" ze Skarżyska-Kamiennej. Na dzisiejszej rozprawie sąd ma przesłuchiwać byłego dyrektora z Johnson&Johnson. Wcześniej nie stawił się on dwukrotnie na rozprawy. Jest on ostatnim ze świadków oskarżenia.
Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!