Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kilkaset osób uczestniczyło w najstarszej Drodze Krzyżowej ulicami Kielc na Karczówkę. Był też biskup Jan Piotrowski [DUŻO ZDJĘĆ, WIDEO]

Dorota Kułaga


Kilkaset osób uczestniczyło w piątkowej Drodze Krzyżowej na Karczówkę. Nabożeństwo poprzedziła msza święta pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego. 

Msza święta została odprawiona w kościele parafialnym pod wezwaniem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kielcach. Po jej zakończeniu rozpoczęła się najstarsza w Kielcach Droga Krzyżowa ulicami miasta. Rozważania przy kolejnych stacjach prowadziła wspólnota Domowy Kościół Diecezji Kieleckiej. Nabożeństwo zakończyło się w klasztorze księży pallotynów na Karczówce. W Drodze Krzyżowej uczestniczyło kilkaset osób. 

A we wtorek, 16 kwietnia, ulicami Kielc przejdzie Droga Krzyżowa, w której uczestniczy najwięcej wiernych. Zapraszają na nią Kuria Diecezjalna w Kielcach wraz z Duszpasterstwem Akademickim Wesoła54.

Nabożeństwo, nazwane Świętokrzyskim Misterium Męki Pańskiej, rozpocznie się w Wielki Wtorek o godzinie 19 w kościele świętego Wojciecha w Kielcach. Przewodniczyć mu będzie biskup ordynariusz Jan Piotrowski razem z biskupami pomocniczymi Marianem Florczykiem i Andrzejem Kaletą. Rozważania oraz oprawę muzyczną Drogi Krzyżowej, przygotowane przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, poprowadzą artyści świętokrzyscy i przedstawiciele różnych środowisk społecznych naszego miasta. Zakończenie Misterium na Placu Jana Pawła II przy Bazylice Katedralnej.

- Bardzo serdecznie zapraszam  mieszkańców Kielc i nie tylko do udziału w Drodze Krzyżowej. Wyruszymy z kościoła świętego Wojciecha, najstarszego miejsca Kielc, do Bazyliki Katedralnej. Przejdziemy ulicami miasta, zatrzymując się w miejscach szczególnie ważnych w historii Kielc i jego mieszkańców. Droga Krzyżowa  zakończy się w Bazylice Katedralnej, tam na zakończenie wspomnimy świętego Jana Pawła II - powiedział ksiądz biskup Marian Florczyk. 
Dorota Kułaga
Kilkaset osób uczestniczyło w piątkowej Drodze Krzyżowej na Karczówkę. Nabożeństwo poprzedziła msza święta pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego. Msza święta została odprawiona w kościele parafialnym pod wezwaniem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kielcach. Po jej zakończeniu rozpoczęła się najstarsza w Kielcach Droga Krzyżowa ulicami miasta. Rozważania przy kolejnych stacjach prowadziła wspólnota Domowy Kościół Diecezji Kieleckiej. Nabożeństwo zakończyło się w klasztorze księży pallotynów na Karczówce. W Drodze Krzyżowej uczestniczyło kilkaset osób. A we wtorek, 16 kwietnia, ulicami Kielc przejdzie Droga Krzyżowa, w której uczestniczy najwięcej wiernych. Zapraszają na nią Kuria Diecezjalna w Kielcach wraz z Duszpasterstwem Akademickim Wesoła54. Nabożeństwo, nazwane Świętokrzyskim Misterium Męki Pańskiej, rozpocznie się w Wielki Wtorek o godzinie 19 w kościele świętego Wojciecha w Kielcach. Przewodniczyć mu będzie biskup ordynariusz Jan Piotrowski razem z biskupami pomocniczymi Marianem Florczykiem i Andrzejem Kaletą. Rozważania oraz oprawę muzyczną Drogi Krzyżowej, przygotowane przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, poprowadzą artyści świętokrzyscy i przedstawiciele różnych środowisk społecznych naszego miasta. Zakończenie Misterium na Placu Jana Pawła II przy Bazylice Katedralnej. - Bardzo serdecznie zapraszam mieszkańców Kielc i nie tylko do udziału w Drodze Krzyżowej. Wyruszymy z kościoła świętego Wojciecha, najstarszego miejsca Kielc, do Bazyliki Katedralnej. Przejdziemy ulicami miasta, zatrzymując się w miejscach szczególnie ważnych w historii Kielc i jego mieszkańców. Droga Krzyżowa zakończy się w Bazylice Katedralnej, tam na zakończenie wspomnimy świętego Jana Pawła II - powiedział ksiądz biskup Marian Florczyk. Dorota Kułaga Zdjęcia Krzysztof Krogulec
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Trener Wojciech Łobodziński mówi o sytuacji kadrowej Arki Gdynia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto