(© student.eu)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kielecki Park Technologiczny został partnerem międzynarodowego projektu "Central European Living Lab for Territorial Innovation". To sieć różnego rodzaju instytucji i organizacji promujących innowacyjne sposoby badań nowych produktów.

W ramach tego projektu, Park będzie promował metodologię Living Labs, czyli żywych laboratoriów. Chodzi o skupienie się na ludziach- ich wymaganiach i oczekiwaniach. Osoby oceniające produkty sugerują co należy w nich zmienić i poprawić. Ich głos jest decydujący dla prowadzących badania.


Dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego - Szymon Mazurkiewicz wyjaśnia, że cechą charakterystyczną metody żywych laboratoriów jest założenie, iż człowiek może być źródłem innowacji, a nie tylko obiektem testów. Użytkownicy oceniając produkty inspirują przedsiębiorców. Projekt realizujemy we współpracy z 9 partnerami z 7 krajów. Każdy wdraża pilotażowy program związany z innowacjami z różnych sektorów. Projekty związane są z profilem poszczególnych instytucji i zapotrzebowaniem odbiorców. Zadaniem Kieleckiego Parku Technologicznego jest stworzenie sieci mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, związanych z wzornictwem przemysłowym i użytkowym.


W marcu 2012 rku, odbędą się pierwsze spotkania z przedsiębiorcami oraz władzami lokalnymi. Rozmowy będą dotyczyć możliwości współpracy. Przedstawiciele Parku chcą zachęcić przedsiębiorców do przedstawienia swoich potrzeb. Dzięki temu, możliwe będzie przygotowanie przez KPT innowacyjnego systemu wsparcia. W projekcie biorą także udział m.in. Instytut Kompleksowych Rozwiązań Rozwojowych ze Słowenii, Czeskie Centrum Nauki i Społeczeństwa oraz Publiczne Centrum Transferu i Technologii z Węgier i Region Piemont. Dzięki temu programowi, Kielce będą promowane, jako miasto otwarte na innowacje.

Źródło: UM w Kielcach

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!