Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kielczanie nie dbają o porządek w altanach śmietnikowych, ten konkurs ma to zmienić

Redakcja
Konkurs z nagrodami na najładniejszą altankę śmietnikową zapowiedziały władze Kielc i firma Eneris Surowce, odbierająca odpady w naszym mieście. Przygotowywana jest też akacja przypominania kierowcom, aby nie parkowali samochodów przy śmietnikach.

Konferencja prasowa odbyła się w niecodziennym miejscu – przy altanie śmietnikowej na ulicy Miłej 12.
- Wybraliśmy to miejsce, bo ta altana może posłużyć za wzór. Niedawno została wybudowana, mieszkańcy ponieśli duże koszty, podzielono ją na 6 boksów, aby mogli korzystać z niej lokatorzy bloków - poinformowała Ewelina Palus, kierowniczka referatu gospodarki odpadami komunalnym w Urzędzie Miasta.

– Chcemy zaproponować mieszkańcom, wspólnotom mieszkaniowym i spółdzielniom konkurs na najładniejszą, najbardziej zadbaną altanę w mieście. Propozycje można zgłaszać do Urzędu Miasta do 12 lipca - powiedziała Ewelina Palus. - Przewidziane są nagrody o wartości 1500, 1000 i 500 złotych w formie rzeczowej. Zwycięzcy wybiorą sobie, co chcą kupić za te pieniądze - elementy małej architektury, ławki, kosze czy rośliny. Najładniejszą altanę wybiorą też internauci, nagrody będą takie same.

Podczas konferencji prasowej podkreślono, że do pracowników firmy Eneris Surowce należy wyłącznie opróżnianie pojemników, a za porządek w altanie odpowiadają wyłącznie mieszkańcy. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na ten problem i zachęcenie kielczan do utrzymywania czystości.

Pracownicy Eneris Surowce zaprezentowali, jak trudno jest opróżnić pojemnik, gdy wokół niego i na nim leżą śmieci, które powinny znaleźć się w kontenerze. Apelowali też do kierowców, aby nie parkowali samochodów w pobliżu altan, a do zarządców nieruchomości o wyznaczenie przy śmietnikach kopert dla śmieciarek.

Jeden z pracowników firmy dodał, że w czasie opróżniania pojemników, gdy są one podnoszone przez śmieciarkę, często tuż obok przebiegają piesi albo przejeżdżają rowerzyści. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ kubły czasem spadają na ulicę.
- Apelujemy do kierowców, aby zwracali uwagę na znaki drogowe i nie parkowali przy altanach, aby śmieciarki mogły do nich podjechać i bezpiecznie odebrać śmieci. Samochody stojące za blisko utrudniają pracę i mogą zostać uszkodzone przez śmieciarkę - mówił.

Kielce osiągają coraz lepsze wyniki w segregacji śmieci. – Mieszkańcy zaczynają traktować segregację odpadów jako swój obowiązek – przyznał wiceprezydent Kielc, Arkadiusz Kubiec. - Jest jeden problem zgłaszany przed firmę odbierającą śmieci. A dotyczy on bio odpadów. Prosimy, aby nie wyrzucać obierków czy resztek żywności w foliowych workach, bo to utrudnia segregację.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto