Kielczanie biegli przez 24 godziny

(dor)
Zawodnicy z Kielecczyzny uczestniczyli w mistrzostwach Polski w biegu 24-godzinnym, który odbył się w miejscowości Łyse pod Ostrołęką. Rywalizowało w nim ponad 60 zawodników.

Najlepiej z naszych biegaczy spisał się Wojciech Bryja, który reprezentował Olimp Straw-czyn. W ciągu 24 godzin pokonał dystans 200 kilometrów i 283 metrów, co dało mu 11 miejsce w rywalizacji z najlepszymi biegaczami w Polsce. Jak informuje portal www.la.kielce.com.pl, po złoty medal sięgnął Paweł Szynal z LKS Olymp Błonie, który przebiegł 246 kilometrów i 887 metrów.

W mistrzostwach Polski pod Ostołęką startował także Andrzej Lenartowicz z Ludowego Klubu Biegacza Rudnik. Został klasyfikowany na 31 pozycji, w czasie 24 godzin pokonał dystans 150 kilometrów i 607 metrów.