Kielce. Zmiany kadrowe w Straży Miejskiej, wicekomendat stracił pracę

Wojciech Bafia, długoletni zastępca komendanta Straży Miejskiej w Kielcach stracił we wtorek stanowisko.

-Złożył wypowiedzenie i zostało ono przyjęte. – Mogę tyle powiedzieć, że chodzi o nieprawidłowości przy naborze pracownika. Miały one miejsce w lipcu minionego roku. Sprawa została skierowana do prokuratury. Nie mogą zdradzić żadnych szczegółów.

Nie oficjalnie wiadomo, że Wojciech Bafia miał przekazać jednemu z kandydatów pytania z testów, które należało rozwiązać ubiegając się o prace.

Strażnik przeszedł rekrutację i dostał pracę. Wciąż jest zatrudniony, ale zostanie zwolniony.

Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!

ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. Przemoc w rodzinie

Źródło:vivi24

Wideo

Agata Kowalczyk

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

10.01.2019, 14:45

....dodam, połowa SM nadawała się zawsze i nadaje na odwyk

10.01.2019, 14:39

Pan Bafia, no nareszcie,teraz pan Kozieł. Obaj bardzo gorliwi, "przykładni",no i wyjątkowo lojalni, zwłaszcza wobec dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa tut.UM. I żaden z nich o niczym nic nie wie. Warto też pokusić się o zwolnienie w takiej sytuacji zacnej pani kadrowej. Niech się bidulka nie martwi o posadę, w Bilczy jest wiele do roboty.Mili państwo zlikwidujcie wreszcie tę ochronkę dla tych nieudaczników, arogantów. Pan komendant, podobnie jak i pan dyrektor należeli w swoim życiu i działali wszędzie i "czerwonych"i u "czarnych", milicje, bezpieki i inne. No...nie chodzili chyba tylko z Trzema Królami.Jeśli wyjdzie inicjatywa o likwidację zbędnej SM to pod takim projektem podpisze się wielu chętnych. Sam mogę obecnie przyjąć do pracy nawet kilku zwolnionych strazników. Potrzeba ludzi do budowy nasypów, dróg, a oni przepisy bezpieczeństwa znają na pamięć.

10.01.2019, 10:50

heheheee! nareszcie ! ale obawiam się ze będzie przygarnięty np w starostwie POpselskopowiatowym

09.01.2019, 22:09

Wkoncu dobra zmiana nastała. Super Panie Prezydencie, wspaniała robota!

09.01.2019, 21:57

Widzę że nowa władza robi bardzo dobra robotę! Za czasów byłego prezydenta było by to niemożliwe żeby taka sprawa wyszła na światło dzienne. Brawo Panie Prezydencie!

09.01.2019, 21:54

Zdawałem kiedyś do tej straży i powiem że bardzo ciężkie pytania były na rozmowie kwalifikacyjnej. Ale pamiętam że przewodniczącym komisji to pan komendant Kozieł zawsze był. Więc co on o niczym nie wiedział? Dziwne. Zobaczymy jak ta sprawa będzie rozwojowa....

09.01.2019, 21:33

Ale przewinienie...i tak nikt tam nie chce pracować, więc jakoś te testy chłopina musiał zdać...

09.01.2019, 20:41

Była okazja współpracować i muszę powiedzieć, że p. Bafia to kompetentny człowiek, zupełnie inne odczucia mam do Jego szefa p. Kozieła

09.01.2019, 20:29

........jednemu z kandydatów zadał pytanie>Kiedy Straż Miejska obchodzi swoje święto!!!!!!!!

09.01.2019, 19:09

Nieoficjalnie a nie „nie oficjalnie”

09.01.2019, 18:02

Pan Muciek pytasz - czy powinien odejść z tego samego powodu co pan Bafia?

09.01.2019, 17:14

likwidacja tego całego bagna to jedyne wyjście, miasto zadłużone spore oszczędności zostaną poza tym długo się oczekuje na przyjazd albo przyjadą jak już jest za późno bo nie ma sił ani środków, jak nie ma to po co toto trzymać?

09.01.2019, 17:12

Czemu komentarze są usuwane? Prawdę ktoś napisał, że były inne osoby w komisji rekrutacyjnej. Czemu oni nie ponoszą takiej samej odpowiedzialności? I zaczynają wychodzić kolejne układy tzn. kolesiostwo. Nawet zmiana władzy nic nie zmieni. Menty, które sieją zamieszanie pewnie same poniosą odpowiedzialność dyscyplinarną, a może nawet karną. Nie zdają sobie jeszcze sprawy, że też siedzą po same uszy w gównie 😀

09.01.2019, 17:08

on honorowo nie odejdzie, nie zna takiego słowa jak honor, będzie walczył o każdy dzień bo każdy dzień to kasa a on nie ma tyle co strażnik z ulicy.

09.01.2019, 17:04

A co robi jeszcze w Urzędzie pan Muciek?! Juz dawno powinien się zwolnić

09.01.2019, 17:02

nareszcie!!Szkoda,że sam złożył wypowiedzenie. Za te bzdety ,które wygłaszał już dawno powinien zwolnić stołek.Jeszcze czekam na honorowe odejście za brak kompetencji samego szefa.

09.01.2019, 16:56

W takim razie trzeba zwolnić jakieś 2/3 urzędników z Urzędu Miasta, zwłaszcza tych, którzy pracowali na umowach śmieciowych a potem nagle wygrali "konkurs"