Kielce. Truciciel z Pakosza namierzony, odpowie przed sądem

Agata KowalczykZaktualizowano 
Strażnicy pobrali popił do analizy, badania wyjaśnią, jakie odpady były palone w piecu.
Strażnicy pobrali popił do analizy, badania wyjaśnią, jakie odpady były palone w piecu. Archwium
Strażnicy miejscy od dłuższego czasu otrzymali informacje od mieszkańców Pakosza, o duszącym zadymieniu unoszącym się nad dzielnicą. Dym o nieprzyjemnym zapachu pojawiał się wieczorami.

Funkcjonariusze przez kilka wieczorów namierzali truciciela i w końcu go znaleźli. Podczas kontroli ujawniono firmę na terenie, której spalane były wszystkie powstające tam odpady. Strażnicy pobrali próbki popiołów i niedopalonych odpadów, wśród których znajdowały się między innymi: butelki i folie plastikowe, szmaty ubrudzone olejem, pianki poliuretanowe, wełnę mineralną, płyty wiórowe i okleinowane, zgniłe liście, odpady bytowe i wiele innych. Materiały te, dla lepszego efektu spalania polane było starym, przepracowanym olejem silnikowym. Strażników zdziwiło, iż na terenie znajdowały się kontenery do gromadzenia odpadów, a mimo tego część z nich była palona.

Wszystkie pobrane próbki trafią do specjalistycznego laboratorium w Jastrzębiu Zdroju. – Po otrzymaniu wyników badań skierujemy wniosek do Sądu Rejonowego w Kielcach o ukaranie właściciela firmy – informuje Bogusław Kmieć ze Straży Miejskiej. – Sprawa jest wyjątkowo bulwersująca więc kara powinna być wyższa nim mandat, który my możemy wymierzyć a wynosi on do 500 złotych. Natomiast sąd może nałożyć grzywnę do 5 tysięcy złotych.

ZOBACZ TAKŻE: BEZ ŚCIEMY. LEKARZE W FILMACH

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.04.07 19:13:57

500 zł kary powinno się należeć za każdy dzień działalności tej "firmy", wtedy śmierdziele z Pakosza może przestaliby truć.

2019.04.05 17:14:47

Moze by tak najpierw podoprowadzac gaz do dzielnic z domami jednorodzinnymi bo czym lodzie maja ogrzewac swoje domy jak jedynym wyjsciem jest wegiel z rosji

2019.04.02 11:43:24

Szanowni Panowie z SM.

Jeżeli chcecie pokazać kielczanom, że jednak do czegoś jesteście potrzebni, to do dzieła! W poniższych komentarzach macie jak na tacy podane namiary na bydlaków, którzy nas trują. Na początek powinno wystarczyć...

Udowodnijcie, że jesteście warci wydawanych na Was pieniędzy z budżetu.

2019.04.02 11:21:30

Edek

"Ta właddza wentów i papajów nie jest zinteresowana walką ze smogiem bo to za duży wysiłek lepiej podwyższać podatki obsadzać stołki i wkonywać pozorne działania."



Edek, ty idioto, a twój wąsaty dobrodziej, to czy się popisał w tym temacie?

2019.04.02 11:15:26

@Mario,

nie życz innemu nowotworu, bo karma wraca...

2019.03.26 16:16:10

myślą że ochroną środowiska oddalą myśli mieszkańców o likwidacji, a ile patroli dziennie jeździ i robi takie rzeczy? podobno dwa na całe kielce

2019.03.26 15:01:13

Niestety palenie śmiecmi plastikami i trującym ekogroszkiem z worków z markietu powinno być zakazane i bezwzględnie karane.Kiedyś ludzie palili wysokokalorycznum węglem nie było tyle smieci odpadów plastikowych i pieców na miał i szlam. Ludziie mieli piece kaflowe w kuchniach i gotowali na nich a nie jak teraz spalarnie odpadów i smieci

2019.03.26 14:55:22

Podziwiam ludzi którzy biegają w tym smrodzie wieczorem istni samobójcy albo sami trują i idą powdychać

2019.03.26 14:52:33

W północnej częsci kielc jest lepsze powietrze leżą wyżej stok,świętokrzyskie,słoneczne , bloki za komuny zbudowane podłączone do sieci ciepłowniczej nie ma takiego smrodu najgożej jest w dolnej częsci kielc gdzie,zabudowa domków herby.malików, pakosz,barwinek

2019.03.26 14:43:12

jurad - masz rację też mieszkam na kochanowskiego i wieczorem nie da się wyjść na spacer po w oczy szczypie!

2019.03.26 14:09:09

Na ulicę Dymińską zapraszam ok.19 h. Od Wapiennikowej do Wojska Polskiego trują regularnie! Okien się nie da otworzyć na os.Kochanowskiego...

2019.03.26 13:30:11

A Domaszozowska co drugi dom i firma budowlana po 6 kopciuch

2019.03.26 13:25:25

Kmieciu jest lepszy od strażnika Texasu nawet Uc go nie przebije...

2019.03.26 11:39:06

„a co ludzie mają robić jak na większości wsi odpady są wywożone raz w miesiącu,wszyscy dookoła segregują śmieci na palne i niepalne”



Zacząć segregować zgodnie z przepisami. Ja wiem, że debili nie brakuje, ale napewno przynajmniej Sołtys potrafi wytłumaczyć tumanom jak się segreguje śmieci.



A jak zbyt durne, żeby zrozumieć tłumaczenia - to karami sadzić, nauczą się jak w portfelu grosza braknie!

2019.03.26 10:19:12

Zakaz prowadzenia dzialalnosci i 50 tys. taka powinna byc kara.

2019.03.26 08:45:15

a co ludzie mają robić jak na większości wsi odpady są wywożone raz w miesiącu,wszyscy dookoła segregują śmieci na palne i niepalne,nie wspomnę o smrodzie wydobywającym się z koszy w upalne dni

2019.03.26 08:37:16

Dołożyć temu MORDERCY kary administracyjne tak żeby się nie pozbierał! Boże co tacy ludzie mają w głowach... Ale karma wraca, zła energia nie znika - nowotwór przyjdzie do tych przestępców - chcieli zabić niewinnych mieszkańców, sami będą cierpieć.

2019.03.26 08:31:02

pewnie opłaty za śmieci są za wysokie , a oni jeszcze je podnoszą i fochy mają co zabrać a za co jeszcze dopłat wołają , to ludzie do lasu wywożą lub palą taka reforma

2019.03.26 07:44:15

5 tys smieszne to samo bylo na Bialogonie Chlopska Pan ktory prowadzil tam dzialalnosc zwiazana z regeneracja regularnie palil smieci dostal 5 tys i smial sie w twarz straznika setki tys dochodu a takie male kary

2019.03.26 07:04:07

Zgłaszać i ścigać! Tych...

2019.03.26 01:05:55

Dziś darmo będzie

2019.03.25 22:04:58

City ,ciekawe co wy wrzucaliście do pieca 15 lat temu ,konfidęty

2019.03.25 21:23:09

Straż miejska powinna być zlikwidowana na to miejsce powinna powstać policja ekologiczna do walki z brudem i smrodem wyposażona w najnowsze techniczne urządzenia do wykrywania i karabia bezmyślnych ludzi trujących nasze środowisko

2019.03.25 21:12:17

Proponuję sprawdzić wieczorem czym pali się w budynku przy drodze od Nowego Cmentarza w dół, w stronę ulicy Ściegiennego. Śmierdzi okrutnie, czarny dym dookoła.

2019.03.25 20:04:55

Halina

25.03.2019, 19:41



a teraz gdzie mieszkamy jak nie w śmieciach i smrodzie?! Chyba strażnik miejski broni swojej fuchy!



Niech broni jeżeli tylko skutecznie ściga brudasów, to ja go popieram!