Kiedy nowy prezydent Kielc Bogdan Wenta zacznie realizować pierwsze obietnice wyborcze? Mamy jasną deklarację

Mija drugi miesiąc rządów prezydenta Kielc Bogdana Wenty, a mieszkańcy miasta jeszcze niewiele zmian mogą zauważyć. Nawet najprostsze obietnice wyborcze jeszcze nie zostały spełnione, takie jak upublicznienie kalendarza prezydenta czy zamieszczanie na stronie internetowej wszystkich umów i faktur.
 archiwum

Poprzedni prezydent Kielc, Wojciech Lubawski był krytykowany za utajnianie wyjazdów służbowych i spotkań. W czasie kampanii wyborczej Bogdan Wenta zapowiedział, że gdy zostanie prezydentem jego wszystkie działania będą jawne, między innym zamieści w internecie wszystkie umowy zawierane przez ratusz oraz faktury. Publicznie miał być dostępny także kalendarz prezydenta z danymi, z kim, kiedy oraz w jakich sprawach się spotyka.

- Wiele zmian chcemy wprowadzić od lutego. Między innymi zamieścimy w internecie kalendarz prezydenta - zapewnia Danuta Papaj, pełnomocnik prezydenta, Kielc.

Jednak nie wszystkie informacje w nim zamieszczone będzie mógł każdy przeczytać w internecie. – To będą informacje ogólne, na przykład spotkanie z mieszkańcami, czy przedsiębiorcą i o której godzinie, być może będzie podawany temat rozmowy, sprawa, ale nie zawsze, bo nie każdy sobie życzy ujawniania takich danych. Zwłaszcza przedsiębiorcy oczekują zachowania tajemnicy rozmów. Nie możemy podawać żadnych nazwisk ze względu na RODO i ochronę danych osobowych.

Dlaczego do tej pory nie upubliczniono kalendarze prezydenta?

– Wszystko wymaga czasu, mamy nieustające spotkania, sekretariat cały dzień jest pełen ludzi, którzy chcą rozmawiać z prezydentem- dodaje Danuta Papaj.

- Mamy też dwie kontrole, Najwyżej Izby Kontroli oraz Regionalnej Izby Obrachunkowej, które obejmują dokumenty z ostatnich trzech lat i jesteśmy przy nich zajęci - stąd opóźnienie - tłumaczy.

Faktury i umowy podpisywane w ratuszu także mają być umieszczane na stronie Urzędu Miasta od lutego. –Jesteśmy w trakcie konsultacji, które dokumenty możemy upubliczniać, bo część jest objęta tajemnicą handlową – tłumaczy Danuta Papaj.

Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!

ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. Kontrole escape roomów w całej Polsce

Źródło:vivi24

Wideo

Agata Kowalczyk

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

15.01.2019, 11:55

Zaraz zaraz. Rada miasta oraz Prezydent są wybierani przez mieszkańców więc można powiedzieć, że sprawują urząd w ich imieniu. Są "wynajęci" przez mieszkańców i jak każdy "pracownik" mają zdawać relację pracodawcy z tego co robią. Pytanie do prawników czy RODO lub inne ODO znosi obowiązek informowania o działaniach urzędu?

11.01.2019, 12:28

Dajmy Wencie trochę czasu by się trochę ogarnął w magistracie.Ale że nie ma zastępców tylko Papajów to trochę niepoważne.

11.01.2019, 08:10

Mądry Polak po szkodzie....

10.01.2019, 15:42

ale jaja mata w tych TK

10.01.2019, 11:43

Czy Papajowa opublikuje swoje oświadczenie majątkowe?

10.01.2019, 11:26

No tak Kapitan Papaj i jej chłopak Oliwek Wenta...
Opublikować kalendarz? po co jak jest CZYSTY!

10.01.2019, 10:38

Jaką legitymację do zarządzania miastem ma ta Papajowa?

10.01.2019, 10:37

Oczywiście Pani Papajowa nie jest w stanie przepisać od sekretarki Prezydenta jego kalendarz spotkań ( oczywiście bez nazwisk - RODO), to może mąż pani Papajowej jest w stanie przepisać ten kalendarz, a jak i on by nie potrafił , to może syn państwa Papajów, ludzie mówią, że wkrótce pojawi się w ratuszu. ( Jak ta Pani Papajowa potrafiła prowadzić biuro rachunkowe? są może tutaj gdzieś jej klienci?)

10.01.2019, 10:13

lepiej iść na zabawę na studniówkę niż do Ratusza do roboty prawda panie Prezydencie?

10.01.2019, 10:02

Wybraliśta to mata!!! wcale mi was nie szkoda!

10.01.2019, 05:36

Najlepjiej to obsmarowac kogos w Internecie

09.01.2019, 21:35

Jeżeli pani Papaj chce zarządzać miastem to niech najpierw wygra wybory na prezydenta.

09.01.2019, 21:30

Zobaczycie Wenta będzie drugim Lubawskim
mógłby chociaż wysłać służby by chodniki odśnieżyli

09.01.2019, 21:00

Bardzo czepiacie się tych którzy faktycznie pracują, nie widzicie natomiast tych którzy są leniami!!! Ta Papajowa to pierwsza od wielu lat bardzo pracowita kobieta która przeszkadza wielu zazdrośnikom.Dobrze że Wenta ma takie szczęście i ma obok siebie taką kobietę.Pani Papaj niech Pani po prostu robi swoje.

09.01.2019, 19:29

Sam jest cienki. Cienki jest Różycki.
Żadnego swojego dyrektora przez 2 miesiące nie powołał.

09.01.2019, 19:25

Wenta mówć nie umie czy co ? a co teraz się to okazało

09.01.2019, 19:07

No to kto jest w koncu tym prezydentem? Wenta czy Papaj??? Wenta mowic nie umie czy co??? Swoja droga... rewelacyjny pomysl zeby zaraz po wyborach olac kielczan i jechac na narty w sylwestra! Mam wrazenie ze tak bedzie wygladac ta prezydentura!

09.01.2019, 18:51

A myslicie ze to co bylo obiecywane w kampanji to bedzie realizowane ie tedy drogs Kielczanie tu glowne skrzypce gra p.Papaj tak jak w KODER daleko do prawdy s juz nie mowiac o obiecankach to mzonka

09.01.2019, 18:41

znając mentalność i wiarygodność tych fachowców to NIGDY!!!!

09.01.2019, 18:06

Kiedy asystent Pani Papaj - Wenta weźmie się do roboty w końcu?

09.01.2019, 18:00

Co z Jurajską?
To miała być czysta formalność.

09.01.2019, 17:48

Tak jest pani prezydent !

09.01.2019, 17:16

Wenta to niech weźmie łopatę i odgarnie śnieg przy Urzędzie Miasta na Piotrkowskiej bo jak tam szedłem dzisiaj to myślałem że w jakąś zaspę wpadnę

09.01.2019, 16:52

Prezydent Wenta powinien wezwać pracowników wszystkich podległych miastu podmiotów do dobrowolnego ujawnienia wałków które robiono w czasie prezydentury Lubawskiego.Dać im na to 2 tygodnie.Kontrole powinny zostac przeprowadzone wszędzie od Zieleni Miejskiej poczynając na KPT kończąc z wyjątkowym uwzglednieniem MOPRu.Jeżeli prezydent i Rada Miasta nie obnaży skali zadłużenia miasta i tego w jakiej Kielce są kondycji stanie się współwinny ruinie tego miasta.Ukrywanie przed mieszkańcami tego w jakim stanie są Kielce jest nieuczciwe.Sportowiec powinien grać fair.

09.01.2019, 16:45

Przecież Wenta niczego nie obiecywał co by miało jakiekolwiek znaczenie dla przeciętnego mieszkańca a te banały które obiecywał to i tak w większości nie mogą być realizowane bo już Papajowa powołuje się na RODO