Juwenalia 2019 w Kielcach. 250 osób wystartowało w "Biegu przez kampus" [DUŻO ZDJĘĆ]

Pierwsza trójka biegu w kategorii mężczyzn.
Pierwsza trójka biegu w kategorii mężczyzn. Krzysztof Krogulec
250 osób wzięło udział w VII już "Biegu przez kampus", który co roku, podczas juwenaliów organizuje Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Najlepsi otrzymali puchary od rektora uczelni, Jacka Semaniaka.

Około dwukilometrową trasę pokonało ponad 250 osób, w tym studenci i kilkunastoosobowa grupa pracowników Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Pierwszy linię mety minął Piotr Jaśtal ,student pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku bezpieczeństwo narodowe. Piotr trenuje bieganie jeszcze od czasów szkoły średniej, jest reprezentantem UJK Kielce na Akademickich Mistrzostwach Polski.

- Trenuję bieganie 6 razy w tygodniu, dodatkowo stosuję też trening uzupełniający na siłowni. To moja pasja. Ten bieg pobiegłem treningowo. Pierwsze 600 metrów moi koledzy ruszyli mocno, wyprzedziłem ich na kampusie i już spokojnie biegłem do mety. Zazwyczaj startuję w nieco dłuższych dystansach, na 5, 10 kilometrów - mówił na mecie zwycięzca biegu.

Drugie miejsce w kategorii studentów zajął Damian Stachura, a trzecie Vladyslav Yorov. Wśród kobiet najlepsza był Magda Król, drugie miejsce zajęła Anna Świerzyńska, a trzecie Kinga Dowierciał.

Nagrodzono też najlepszych pracowników uczelni, którzy wystartowali w biegu. Wśród mężczyzn najlepszy był Artur Borcuch, drugi Łukasz Stoalarski, a trzeci Łukasz Jabłoński. Wśród pracownic pierwsze miejsce zdobyła Joanna Żelazna-Pawlicka, drugie miejsce przypadło Monice Pożodze, a trzecie Małgorzacie Barańskiej. W biegu brał udział także rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Jacek Semaniak.

Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?