Sławomir StachuraZaktualizowano
Drużyna Korony Kielce rywalizująca w Centralnej Lidze Juniorów do lat 17, pewnie awansowała do półfinału mistrzostw Polski. W meczu o pierwsze miejsce rozbiła Stal Mielec 4:0 i w półfinale zagra z Lechem Poznań.

Korona Kielce – Stal Mielec 4:0 (1:0)
Bramki:
Jakub Rybus 10 i 66, Paweł Tomczyk 63, Łukasz Górski 79.
Korona: Karyś – Kośmicki, Kiełb (77. Klapa), Dela, Cukrowski – Tomczyk (80. Skupień), R. Turek (46. Gierczak), K. Turek (74. Ł. Górski), Konstantyn – Płocica (53. Bartosik) – Rybus (70. Śliwa).

Wynik nie odzwierciedla tego co działo się na stadionie przy ulicy Prostej w Kielcach przez pierwszą godzinę meczu. Stal była równorzędnym rywalem dla Korony, a po przerwie przy stanie 1:0 miała nawet okazje na wyrównanie i mocno przyciskała. Zapał gości ostudził jednak Paweł Tomczyk, a potem posypały się kolejne gole. Korona osiągnęła już wielką przewagę i mogła wygrać wyżej.

Wynik w 10 minucie otworzył Jakub Rybus, który musnął piłkę po strzale Jakuba Konstantyna. Potem gra była wyrównana aż do 63 minuty. Korona przeważała, ale Stal też potrafiła się odgryźć bramkową akcją.

W 63 minucie Korona wyprowadziła ładną akcję, piłkę w polu karnym dostał Paweł Tomczyk i choć po jego uderzeniu bramkarz zdołał lekko zablokować piłkę, to ta znalazła drogę do siatki.

Trzy minuty potem po kolejnym dobrym podaniu Konstantyna sam na sam z bramkarzem Stali wyszedł Rybus i okazji nie zmarnował, a wynik ładnym uderzeniem ustalił zmiennik Łukasz Górski.

-Udowodniliśmy dziś, że jesteśmy najlepszym zespołem w tej lidze. Cieszę się z dwóch bramek. W całym sezonie zdobyłem chyba osiem - mówił Jakub Rybus, który nie ma nic przeciwko, by drużyna poszła śladem kolegów z zespołu do lat 18 i wywalczyła mistrzostwo Polski. Najpierw trzeba jednak awansować do finału i pokonać zwycięzcę grupy B Centralnej Ligi Juniorów do lat 17 - Lecha Poznań. Mecze zaplanowane są na 8 czerwca w Kielcach i 13 czerwca w Poznaniu.

- Na razie cieszymy się ze zwycięstwa w naszej grupie. Naszą siłą jest kolektyw. Lech Poznań? Na tym etapie nie ma już słabych drużyn, ale będziemy oczywiście robić wszystko, by zagrać w finałowym meczu o mistrzostwo Polski – mówi Michał Gębura, trener juniorów Korony, których prowadzi wspólnie z trenerem Markiem Grabą.

Sport Echo Dnia

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O KORONIE KIELCE NA:

Korona Kielce - Echo Dnia

Materiał oryginalny: Juniorzy Korony w półfinale mistrzostw Polski. W decydującym meczu rozbili Stal Mielec 4:0 [ZDJĘCIA, WIDEO] - Kielce Nasze Miasto