Horror na skrzyżowaniu w centrum Kielc. Skandal z sygnalizacją świetlną (WIDEO, zdjęcia)

ALPZaktualizowano 
Duże zamieszanie trwało w piątek od rana na skrzyżowaniu alei Tysiąclecia Państwa Polskiego i Solidarności w centrum Kielc. Od rana na tym newralgicznym skrzyżowaniu z drogą krajową numer 73 nieczynna była sygnalizacja świetlna. To spowodowało gigantyczny chaos.

Czytelnik, który jest instruktorem nauki jazdy powiedział nam, że o sytuacji na skrzyżowaniu poinformował Pogotowie Sygnalizacyjne odpowiedzialne za stan sygnalizatorów. Tam dowiedział się, iż sprawa ich nie dotyczy, ponieważ to nie awaria, a brak dopływu energii elektrycznej sprawia, że instalacja nie działa.

Nasz czytelnik widząc, że na skrzyżowaniu dochodzi do niebezpiecznych sytuacji nie odpuścił i poinformował o tym Zakład Energetyczny. Tam z kolei mu powiedziano, że o wszystkim wiedzą, bo to planowane wyłączenie o którym informowali drogowców, a ci obiecali na czas wyłączenia dopływu prądu, czyli w piątek do godziny 18 podłączyć tam agregat prądotwórczy.

Najwyraźniej ktoś o tym zapomniał, bowiem sygnalizacja od rana nie działała. Tworzyły się gigantyczne korki, kierowcy próbowali przejeżdżać niemal na siłę. Ruch na skrzyżowaniu obserwowaliśmy przed południem i było to wyjątkowe widowisko z grą klaksonów w tle.

Po kilku godzinach totalnego bałaganu, około 13.45 dowiedzieliśmy się, że po interwencji naszego czytelnika na policji, ruchem zaczęła kierować policja. Funkcjonariusze drogówki szybko opanowali sytuację.

Aleja Solidarności to przechodząca przez Kielce trasa krajowa numer 73 - niemal 24 godziny na dobę pełna samochodów. Aleja Tysiąclecia z kolei prowadzi między innymi do giełdy rolnej, wielu firm i Uniwersytetu. Ruch jest tam ogromny niemal zawsze. Nic dziwnego, że brak sygnalizacji doprowadził do wielkiego zamieszania.

Za sygnalizację w Kielcach, także na tym skrzyżowaniu odpowiada Miejski Zarząd Dróg. Kto zawalił sprawę, dlaczego nie było odpowiedniego przepływu informacji? Kto odpowiada za doprowadzenie do skrajnie niebezpiecznej sytuacji?

Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach: - Firma zajmująca się konserwacją i utrzymaniem sygnalizacji świetlnych w godzinach porannych poinformowała nas, że agregat, który zasila sygnalizacje w przypadku, gdy zostanie wyłączone napięcie uległ awarii. Taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy. O problemie poinformowaliśmy także policję. Wobec firmy utrzymującej zostaną wyciągnięte konsekwencje w postaci kary finansowej.

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.04.07 02:55:48

Skro policja została poinformowana rano to gdzie byli ustalić i wyciągnać konsekwencje !!!!!

2019.04.06 21:45:10

Właśnie kielczoki w takich sytuacjach pokazują jacy są mali. ......

2019.04.06 20:50:42

Dziękuje policji że wozi rodzące do szpitala na sygnale! Dziękuje policji że błyskawicznie zareagowała i kierowała ruchem! Wzruszyłem się jak cholera!

2019.04.06 11:44:35

A kórat na tym tym skrzyżowaniu często wysiadają światła

2019.04.06 06:52:09

To się nazywa "yntelygentne miasto".

2019.04.06 02:37:49

Osiedlowe ciemniactwo pewne noe wiedziało jak jechać.Tak jak na drogach osiedlowych nie wiedzą co to skrzyżowanie ròwnorzędne.Ale tak jest jak ma siw syndrom ciasnego mieszkania i braku miejsca pod kladką

2019.04.06 00:56:51

A policja zamiast fachowo cos robic kontrolowala motocykl przez dobre 20 minut na tym skrzyzowaniu i zwracala uwage kierowcom bez swiatel i pasow. Kpina

2019.04.05 23:32:21

Wtf przykro mi cię czytać, ale jestem zdania że nie "jeden wieśniak" pracuje lepiej niż miejska "ciota".

2019.04.05 20:10:23

Albo im tak płacą albo każą tak pisac żeby utrzymywać wiejski poziom albo zatrudniają samych ze wsi.

2019.04.05 19:26:50

Serio ? To jest Horror?! Co za imbecyle bez szkoły piszą te "artykuły"? Nasz język traci znaczenie gdy nadużywa się mocnych stwierdzeń. Brawo.

2019.04.05 18:18:48

jackues, właśnie nie jest na żadnym kursie kolizyjnym. W prawo jak jedziesz masz cały pas wolny. Ci co jadą tysiąclecia - mają swój pas. Każdy ma swój pas. Żadne z nich się nie krzyżuje.

2019.04.05 17:45:53

Kurła horror wg Łecha Dna. Co zombi biegali po ulicach?

2019.04.05 17:43:02

Jacek nie wypowiadaj się jak się nie znasz. Policjant w takim przypadku zamyka kierunek ruchu cały nie ważne czy jesteś prosi czy skręcasz w prawo. Przecież jak puści ruch z kierunku przecinającego al. Solidarności to skręcający w prawo było by na kolizyjnym kursie i kto miałby pierwszeństwo???. Przypominam że w przypadku kierowania ruchem przez policjanta jego sygnały są ważniejsze od sygnałów sygnalizatorów oraz znaków drogowych.

2019.04.05 16:39:06

Szybkie pytanie.

Jadąc od galerii Echo w dół. Chcąc skręcić w prawo, czemu kierujący się zatrzymywali? Kierujący ruchem nie kieruje tą odnogą. Oni kierują głównym skrzyżowaniem

2019.04.05 16:19:08

Światła nie działały również na przejściu/skrzyżowaniu Al.Solidarności-Leszczyńska więc tam też miał być agregat?!

2019.04.05 16:10:17

Nie po raz pierwszy, bo jakieś 2 tygodnie temu, też na tym skrzyżowaniu były wyłączone światła.

2019.04.05 16:00:04

I znowu: "nie da się, to nie my, to nie nasza działka, to ci "insi" są odpowiedzialni, takie są przepisy, nie ma pieniędzy, inaczej się nie da...". Na kopach powywalać!