Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu wzrosły o 0,1 procent. W pierwszym półroczu inflacja wyniosła 3,5 procent. Na wzrost inflacji największy wpływ miały rosnące ceny wyrobów tytoniowych - o 7 procent, oraz ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu wzrosły o 0,1 procent. W pierwszym półroczu inflacja wyniosła 3,5 procent.

Na wzrost inflacji największy wpływ miały rosnące ceny wyrobów tytoniowych - o 7 procent, oraz paliw.
Lipiec był drugim kolejnym miesiącem spadku cen żywności. O 18 procent potaniały warzywa, o 3 procent cukier. O 3 procent więcej płaciliśmy natomiast za owoce.

Droższe były opłaty w zakresie transportu. Ceny paliw do prywatnych środków transportu wzrosły o 4 procent, a o prawie 14 procent gaz ciekły. Mniej płaciliśmy też za obuwie - o 2,3 procent i odzież - o 1,5 procenta.

W pierwszym półroczu 2009 inflacja wyniosła 3,5 procent. W tym okresie o 9 procent wzrosły opłaty związane z transportem. O 7 procent więcej płaciliśmy za napoje alkoholowe i wyroby tytoniowe. O taki sam odsetek spadły natomiast ceny odzieży i obuwia.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!