W lipcu w przedsiębiorstwach zarobki były wyższe o 2,3 procent niż w czerwcu i blisko o 4 procent wyższe niż przed rokiem w tym samym czasie. Według Głównego Urzędu Statystycznego w ubiegłym miesiącu w ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W lipcu w przedsiębiorstwach zarobki były wyższe o 2,3 procent niż w czerwcu i blisko o 4 procent wyższe niż przed rokiem w tym samym czasie.

Według Głównego Urzędu Statystycznego w ubiegłym miesiącu w przedsiębiorstwach zatrudniających przekraczających 9 osób przeciętne wynagrodzenie wyniosło 3361 złotych 90 groszy.

Analitycy banku Pekao SA podkreślają, że dane o płacach są silnie lepsze od oczekiwań rynku. Wpływ dwóch dni roboczych miał wpływ na wynagrodzenia pracowników pracujących na akord.

Zwracają jednak uwagę, że lipiec był kolejnym miesiącem spadku zatrudnienia w przedsiębiorstwach - w porównaniu z czerwcem obniżyło sie ono o 0,1 procent, a w porównaniu z tym samym czasem roku poprzedniego o 2,2 procent. Niemniej jednak redukcja zatrudnienia była mniej niż oczekiwano.

W opinii analityków banku widoczne pogorszenie sytuacji na rynku pracy przyniesie jesień, tak po stronie wynagrodzeń.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!