Startuje druga edycja letniej akcji Polskiego Radia Euro pod hasłem „Eurostopem na wakacje” – czyli jak w dobie kryzysu ciekawie i tanio spędzić urlop.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Startuje druga edycja letniej akcji Polskiego Radia Euro pod hasłem „Eurostopem na wakacje” – czyli jak w dobie kryzysu ciekawie i tanio spędzić urlop. Już 24 sierpnia dziennikarze-globtroterzy Polskiego Radia Euro wyruszają na kolejną wyprawę, a przebieg trasy będzie można śledzić w ich dzienniku podróży na portalu www.polskieradioeuro.pl

W poniedziałek, 24 sierpnia, reporterzy Polskiego Radia Euro – Karina Stadnicka i Patryk Kuniszewicz po raz drugi wyruszą w podróż Eurostopem. Dziennikarze chcą pokazać słuchaczom, jak zapewnić sobie dużą dawkę wakacyjnych wrażeń przy minimalnym wkładzie finansowym. Będą podróżować autostopem, spać w schroniskach młodzieżowych i hostelach, jadać w barach mlecznych. W codziennym dzienniku podróży na www.polskieradioeuro.pl będzie można oglądać zamieszczane przez nich zdjęcia i filmy. Każdego dnia będą też podawać swoje wydatki.

W swoich relacjach Karina Stadnicka i Patryk Kuniszewicz opowiedzą m.in. o ciekawych miejscach na wakacyjnej trasie, imprezach kulturalnych, niecodziennych przygodach, a także o osobach spotkanych po drodze. W Poznaniu odwiedzą Platformę Artystyczną O.B.O.R.A, we Wrocławiu przyjrzą się młodzieżowej akcji „Nasze Euro 2012”. Ekipa Polskiego Radia Euro będzie też w Katowicach oraz w Krakowie na Targach Sztuki. Kielce to meta wakacyjnego „Eurostopu”.

Relacji radiowych będzie można posłuchać w audycjach: „Poranek” (godz. 7.00 – 9.00), „Popołudnik” ( godz. 16.00 – 18.00) i „Stacja Kultura” (godz. 19.00 – 20.00) od 24 do 29 sierpnia br.

Plan podróży „Eurostopem na wakacje”:

Warszawa – Poznań: 310 kilometrów, częstotliwość 100.2

Poznań – Wrocław: 178 kilometrów, częstotliwość 107.5

Wrocław – Katowice: 199 kilometrów, częstotliwość 95.9

Katowice – Kraków: 75 kilometrów, częstotliwość 97.2

Kraków – Kielce: 114 kilometrów, częstotliwość 87.6

Podsumowanie akcji nastąpi w sobotę, 29 sierpnia, w audycji „Hyde Park” (godz. 10.00 – 13.00) nadawanej z Kielc.

Zapraszamy do śledzenia wakacyjnej podróży reporterów Polskiego Radia Euro w Internecie: www.polskieradioeuro.pl

Sponsorem akcji są hydrowitaminy Plusssz Up.***

Pierwsza odsłona „Eurostopu”, wzdłuż Bałtyku, pokazała, ze można spędzić wakacje za niewielkie pieniądze. Przez tydzień, od 29 czerwca do 4 lipca, reporterzy wydali zaledwie 400 złotych na dwie osoby. Oczywiście, dzięki pomocy życzliwych ludzi napotkanych na trasie wyprawy. Udało im się np. znaleźć nocleg w Ostródzie w zamian za skoszenie 3 arów trawy, w Łebie przygarnął ich brat z zakonu Oblatów i dał dach na jedną noc, a kefir i bułka była nieodzownym elementem każdego śniadania. Drugi etap „Eurostopu” to czas na podbój dużych aglomeracji. Więcej informacji na portalu Polskiego Radia Euro.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!