Mnóstwo dziewczyn, ale i wielu chłopców, ze szkół z całego regionu, w czwartek, 30 marca, odwiedziło Politechnikę Świętokrzyską w ramach dnia otwartego. Do ogólnopolskiej akcji "Dziewczyny na politechniki" kielecka uczelnia dołączyła po raz dziewiąty, jednak w skali kraju inicjatywa podejmowana jest już od dziesięciu lat.Głównym celem akcji organizowanej przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy", we współpracy z Konferencją Rektorów Polskich Uczelni Technicznych, jest zachęcenie uczennic do studiowania na kierunkach technicznych i ścisłych.

- Dzisiejsze wydarzenie podzieliliśmy na kilka części - głównym elementem było spotkanie ogólnouczelniane, podczas którego zaprezentowaliśmy materiały promocyjne uczelni i poinformowaliśmy uczestników o dostępnych stypendiach dla dziewczyn. W tej części udział wzięła dyrektor marketingu "Perspektyw". Po tym krótkim wprowadzeniu uczniowie mieli szansę zwiedzić interesujące ich wydziały - mówiła Ewa Karońska, koordynator akcji na Politechnice Świętokrzyskiej, zaznaczając, że w takie dni władze uczelni zawsze gorąco zapraszają wszystkich przyszłych studentów.

W ramach inicjatywy "Dziewczyny na Politechniki" odbyło się wiele wykładów, warsztatów i spotkań. Zainteresowani uczniowie mieli też okazję zwiedzić uczelnię, a w tym - nowoczesne pracownie. Wielu potencjalnych kandydatów skorzystało też z możliwości obejrzenia laboratorium w Dąbrowie, gdzie obejrzeli oni aparaturę służącą do badania bezpieczeństwa w transporcie. Co ciekawe, uczniów woził tam specjalny autokar, czyli laboratorium na kółkach, wyposażone w zaawansowaną technologicznie aparaturę.

Z kolei w Laboratorium Fotogrametrii i Teledetekcji, odbyły się niezwykłe zajęcia, podczas których uczestnikom przybliżono sposoby wykorzystywania dronów oraz skanerów laserowych w pomiarach geodezyjnych. W Laboratorium Odnawialnych Źródeł Energii uczniowie zobaczyli, jak wygląda spalanie biomasy, a w Laboratorium Technologii Wody i Ścieków dowiedzieli się wszystkiego o oczyszczalniach ścieków i infrastrukturze podziemnej.

Wiadomości Kielce, Wydarzenia Kielce

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!