Drogowcy chcą wyhamować kierowców na ulicy Chęcińskiej w Kielcach

Na ulicy Chęcińskiej, po jej wyremontowaniu, mieszkańcy skarżą się na kierowców jeżdżących z dużą prędkością. Drogowcy znaleźli rozwiązanie, ale czy wszystkim się spodoba?
 Aleksander Piekarski

– Wpłynęła prośba od mieszkańców, aby w jakiś sposób spowolnić ruch na prostym fragmencie ulicy Chęcińskiej. Jedynym możliwym rozwiązaniem jest zamontowanie progów zwalniających. To niestety prawdopodobnie będzie wymagało likwidacji kilku miejsc postojowych – wyjaśnia Paweł Kabza, dyrektor Wydziału Zarządzania Ruchem i Mobilnością w kieleckim ratuszu.

Agata Kowalczyk

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

13.01.2019, 01:08

Zrobić progi i po sprawie. Nie ma innego skutecznego rozwiązania.

10.01.2019, 09:28

Zlikwidujcie wszystkie miejsca parkingowe i wybudujcie tam jeszcze ze trzy bloki.

03.01.2019, 01:08

Kielce to stan umysłu

02.01.2019, 21:37

Do "Szukam pracy"
Już tak nie myśl, że wszyscy ze wsi chcą przyjechać do fryzjerki na chęcińską. To właśnie takie buraki jak ty jeżdżą tą ulicą, a twoi sąsiedzi z tej "metropolii" przechodzą nie na pasach.
Po drugie ciężko nazwać te budyneczki jak to powiedziałeś "wieżowcami", odwiedź inne miasta i dopiero wypowiadaj się na temat ludzi ze wsi, bo uwierz, że powodu do popisu ze swojego miasta to nie masz.

28.12.2018, 21:43

Zajmijcie się lepiej projektowaniem nowych miejsc parkingowych a nie pierdoleniem o spowalnianiu ruchu kołowego.

24.12.2018, 21:34

ulice zamknąć z drugiej strony postawić klomby, niech wyjeżdżają na Nowotki i po sprawie

24.12.2018, 08:28

Na pewno spowolnienie się przyda w październiku na przejściu dla pieszych został potrącony mężczyzna zmarł w szpitalu poza tym to jednak droga osiedlowa, ślepa ulica więc kierowcy BMW nie będę się mieli szansy rozpędzić do odlotu

21.12.2018, 12:53

Anonim z 19.12.2018 godz. 18.32 - znak B-43 jest umieszczony na ul. Karczówkowskiej (w rejonie orlen i biedronka) i obowiązuje również na ul. Chęcińskiej. Proponuję trochę poczytać o znakach i ich znaczeniu. Wesołych Świąt

20.12.2018, 22:10

Po pierwsze to na całej długości w obu kierunkach tej ulicy jest zakaz zatrzymywania, z czego wielu idiotów nie ma o tym zielonego pojęcia gdyż nie patrzą się na znaki.
Przykłady: postoje pod Żabką (również zaopatrzenie), parkowanie na ulicy pod sklepem Elnar, postoje non stop na przy końcu tj. rondzie (przyjezdne chamstwo żeby naprawić radio "U ruska", czy dobrać lakier do Golfa czy innego VW.
Warto wspomnieć o baranach i innych blond debilach, przywianych ze wsi do fryzjerek w pięknym nowym saloonie,
dalej na całej długości różni dostawcy i inni niemyślący kurierzy.
Pały z pobliskiej słynnej trójki, nawet nie pouczą tych baranów no bo po co, lepiej dojebać menelom po kilka stów mandatów i mieć dniówkę z głowy, to samo buraki ze straży wiejskiej !!!
Po drugie ludzie, a w zasadzie stare dziadostwo, które łazi jak krowy w Indiach, spróbuj zwrócić uwagę, żeby przeszli parę metrów na pasy, to się jeszcze spierdolą do Ciebie, że w ogóle masz czelność.
Po trzecie: jest to jedna z najgęściej zaludnionych ulic w Kielcach.
Ulica malutka, wąska z w/w debilami, dużo starych wieżowców i innych bloków do tego dochodzą nowe bloki oraz sklepy na Domgosie, a planach jeszcze Galeria Chęcińska.
Tu potrzeba kogoś z mózgiem, co by wymyślił coś mądrego,, wiem nie jest proste znaleźć taką osobę ale warto, bo będzie tylko gorzej !!!

19.12.2018, 18:32

Mario, przy umiejętnym pokonywaniu progu zwalniającego nie uszkodzisz samochodu, a przy regularnej wymianie elementów zawieszenia nie będzie hałasu w Twoim samochodzie. Agnieszka, może kiedyś będziesz miała okazję odczuć na własnej d..., że i młode dziewczyny na ul. Chęcińskiej też są ofiarami idiotów, którzy tamtędy jeżdżą. Kierowca, na Chęcińskiej nie ma strefy, która nic by na Chęcińskiej nie zmieniła. Ludzie, którzy chodzą jak gołębie (mnie też denerwują) stwarzają zagrożenie, ale niejednokrotnie stałem z dwójką dzieci przy przejściu dla pieszych i aż włosy na głowie stają co te barany robią. Mam nadzieję, że te progi wyeliminują chociaż połowę tych mistrzów prostej.

19.12.2018, 16:59

Dobrze, bo trzeba spowolnic dzikie buraczane chamstwo, co nie powinno miec samochodow, tylko PKSy, jaki kiedys, bo sie za bardzo rozchamilo i nie chce zwolnic, musi zapier...lac. Jak malpy bez mozgow.

19.12.2018, 14:51

Agnieszka ty tez będziesz STARĄ BABĄ

19.12.2018, 13:17

nie da się ta ulica szybciej jechać ponieważ są na ulicy miejsca parkingowe z których może ktoś zacząć wyjeżdżać, ludzie przechodzą na drugą stronę tam gdzie chcą nie koniecznie przez pasy przed którymi z resztą często pan dostawca z piekarni bialogon staje bezpośrednio przed nimi i ograniczona widoczność miaja piesi jak i kierowcy. jednym słowem nie da się szybciej jechać

19.12.2018, 08:58

Bardzo " spodobał " mi się komentarz zapewne młodej c...y Agnieszki, która zapewne wierzy w to, że nigdy nie zostanie starą c...Pa. bardzo merytoryczny komentarz.

19.12.2018, 07:34

ul. Chęcińska jest w strefie ograniczonej prędkości do 30km/h. Ale fakt - niewielu kierowców w ogóle wie co oznacza znak B-43

18.12.2018, 22:30

Tam nikt nie gania 50 na godzinę ,nie da się, za dużo babć łazi po ulicy. Miejsce parkingowe tam jest na wagę złota a chcieli by jeszcze zabrać dla progów? Paranoja!

18.12.2018, 22:10

Najpierw zniszczono pięknie zazielenioną ulice, zeby lepiej było kierowcom. Następnie zginął człowiek, na lokalnej, osiedlowej drodze. Teraz jakiś idiota w koemetarzu narzeka, ze będzie musiał przyhamować. Ludzie zamiast mózgów chyba maja baki paliwa... puste dodam.

18.12.2018, 20:38

Pewnie ta stara cipa co ją widać na zdjęciu co stoi na środku drogi zgłosiła to na policję. W okolicy same stare dziady praktycznie mieszkają, nie umieją dojść do przejscia dla pieszych.

18.12.2018, 20:34

To poto remontowano drogę, żeby ją teraz rozpierdolić za pomocą progu zwalniającego?

Znajdźcie inny sposób - taki, który nie będzie niszczył ludziom samochodów i powodował hałasu.

Próg zwalniający to najgorsza możliwa rzecz - może po prostu zrobić tam w jednym miejscu zwężenie, tak, że może przejechać tylko samochód z jednej strony - wtedy wszyscy będą jechać wolniej.

A mieszkańcy niech patrzą po prostu w prawo i lewo. Jak nie umieją to niech nie wychodzą z domu i nie pierdolą kocopołów, że jest nagle kurwa niebezpiecznie, bo nowa nawierzchnia. Tam jest ograniczenie 50kmph - to już jest wystarczające.