Świętokrzyscy policjanci zatrzymali dwóch kielczan w wieku 17 i 28 lat. Pierwszy z nich podczas jazdy autobusem miejskim zniszczył dwie szyby, natomiast 28-latek uszkodził elewację budynku malując ją farbą.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Świętokrzyscy policjanci zatrzymali dwóch kielczan w wieku 17 i 28 lat. Pierwszy z nich podczas jazdy autobusem miejskim zniszczył dwie szyby, natomiast 28-latek uszkodził elewację budynku malując ją farbą. Za zniszczenie mienia Kodeks Karny przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzięki reakcji kierowcy jednego z miejskich autobusów policjanci zatrzymali 17-letniego kielczanina. Kierowca autobusu zwrócił uwagę na grupkę młodych ludzi zachowujących się głośno. W pewnym momencie jeden z nich wyrwał tzw. młotek bezpieczeństwa, a później zaczął rysować nim dwie szyby. Kierowca zatrzymał autobus i zamknął drzwi uniemożliwiając 17-latkowi ucieczkę. Następnie powiadomił o zdarzeniu dyspozytora, a ten policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali „chuligana”. Młody kielczanin przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Do drugiego zdarzenia doszło wczoraj. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednym z osiedli mężczyzna niszczy elewację budynku malując ją farbą. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali w pobliżu bloku mężczyznę, który miał przy sobie 5 puszek z farbą. 28-latek został zatrzymany, jak się okazało był nietrzeźwy (miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie). Mężczyzna przyznał się do chuligańskiego wybryku. Za zniszczenie mienia Kodeks Karny przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.Opr.J.K.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!