Były race, płonęły serpentyny. Korona wygrała ze Śląskiem Wrocław 3:0 i jest mistrzem Polski!!! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sławomir Stachura
Piłkarze Korony Kielce z przytupem przypieczętowali w niedzielę mistrzostwo Polski juniorów do lat 18. Na stadionie przy ul. Szczepaniaka, w obecności 2000 kibiców pokonali drugi w tabeli Śląsk Wrocław. Była wielka feta z kibicami, race i płonące serpentyny.

Korona Kielce – Śląsk Wrocław 3:0 (1:0)
Bramki:
Artur Piróg 11, Mateusz Sowiński 62 i 73.
Korona: Osobiński – Gawlik, Bartosik, Bujak, Kordas (46. Długosz) – Prętnik, P. Lisowski – D. Lisowski, Piróg, Górski (60. Sowiński) – Szelągowski (69. Rogoziński).

Korona miała przed tym spotkaniem 12 punktów przewagi nad Śląskiem na cztery kolejki przed końcem rozgrywek, więc nawet przegrana 0:3 dawała jej mistrzostwo, gdyż we Wrocławiu zwyciężyła jesienią 4:1. Podopieczni trenera Marka Mierzwy chcieli jednak w mistrzowskim stylu fetować tytuł i to się udało. Pewnie pokonali Śląsk, po golach Artura Piróga i Mateusza Sowińskiego. Mecz był dwukrotnie przerywany, bo kibice z Młyna odpalali race. Po końcowym gwizdku była na murawie boiska wielka zabawa, bo Korona po raz drugi w historii zapewniła sobie mistrzostwo Polski w kategorii juniorów. Pierwszy raz udało się to zrobić w 2008 roku, ale wtedy był inny system rozgrywek – turniej z udziałem czterech najlepszych drużyn w makroregionie. W tym sezonie po raz pierwszy 16 najlepszych drużyn kraju rywalizowało w jednej lidze, z których Korona okazała się zdecydowanie najlepsza. Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek ma aż 15 punktów przewagi nad drugim w tabeli Śląskiem.

- Bardzo cieszymy się z tego sukcesu. Już kilka kolejek wcześniej niektórzy przypisywali nam tytuł, ale dziś stał się on faktem. Wielkie gratulacje dla chłopaków, bo rzeczywiście byli najlepsi – przyznał Marek Mierzwa, trener Korony, którą prowadził razem z Krzysztofem Mądzikiem.

Korona przed przerwą prowadziła po uderzeniu Artura Piróga, a po zmianie stron wejście smoka miał Mateusz Sowiński. W 60 minucie zameldował się na murawie, a już w 62 wpisał się na listę strzelców po strzale z pola karnego z ostrego kąta, a w 73 minucie skopiował swój wyczyn.
- Bardzo się cieszę, udało nam się wywalczyć tytuł wygrywając z bezpośrednim rywalem. Dobrze mi się dzisiaj grało – mówił po meczu Sowiński.

W tym samym tonie wypowiadali się inni piłkarze Korony.
- Zasłużyliśmy na to mistrzostwo, byliśmy najlepsi – przyznał Wiktor Długosz.
- To niesamowite uczucie. Zdobyliśmy tytuł w wielkim stylu - dodał Bartosz Gawlik, syn Dariusza Gawlika, byłego znakomitego obrońcy Korony w latach 90-tych.

Kibice tłumnie przyszli na stary kielecki stadion Korony przy ul. Szczepaniaka, gorący doping zgotowali juniorom najwierniejsi kibice z sektora Młyn. Odpalili w pierwszej połowie kolorowe race i ze względu na duże zadymienie sędzia musiał przerwać mecz. W drugiej części również płonęły race, a potem od nich zapaliły się rzucone wcześniej na boisko serpentyny. Sędzia znów przerwał spotkanie i trzeba było gasić płonące serpentyny. Udało się to zrobić z pomocą zawodników, którzy nosili wodę z szatni.

Po końcowym gwizdku kibice weszli na boisko i razem z piłkarzami fetowali drugi w historii klubu mistrzostwo Polski juniorów. W górę pofrunął trener Marek Mierzwa, były szampany.

- Jesteśmy najlepsi! – głośno wszyscy śpiewali.