Drzwi zniszczono już kolejny raz

Drzwi zniszczono już kolejny raz. Koszty ich naprawy zostaną zwrócone z polisy ubezpieczeniowej. (© Aleksander Piekarski)

Budynek, w którym jeszcze kilka lat temu mieściła się galeria Biuro Wystaw Artystycznych, obecnie świeci pustkami i niszczeje.

Ostatnio, po raz kolejny ucierpiał w starciu z wandalami - ktoś próbował wybić szybę w szklanych drzwiach wejściowych. Jak podejrzewa czytelnik, który zgłosił nam problem, takie sytuacje będą się powtarzać, dopóki budynek nie znajdzie właściciela, który zainteresuje się utrzymaniem go w odpowiednim stanie.

Budynek powinien być wykorzystany
- Dawna siedziba Biura Wystaw Artystycznych mieści się w ścisłym centrum miasta i z pewnością mogłaby zostać wykorzystana w pożyteczny sposób. Nie tak dawno słyszałem o planie stworzenia tam artystycznej knajpki, ale pomysł upadł. W ciągu ostatniego tygodnia, już nie pierwszy raz ktoś próbował wybić szybę w drzwiach wychodzących na ulicę Leśną. Przypuszczam, że takie sytuacje będą się powtarzać dopóki budynek nie zyska gospodarza. To przykre, że takie miejsce niszczeje. Nie wiem czy jest to spowodowane brakiem zainteresowania władz, czy innymi czynnikami, ale sądzę, że warto zainteresować tym tematem odpowiednie osoby - mówił interweniujący czytelnik. Dodał również, że jego zdaniem, w takich przypadkach istotny jest również czas rozwiązania problemu, ponieważ z roku na rok budynek będzie w coraz gorszym stanie.

Co dalej z dawną siedzibą Biura?
Niedawno informowaliśmy, że dawny budynek Biura Wystaw Artystycznych nie został do tej pory zagospodarowany ze względu na problemy z uregulowaniem kwestii własnościowych. Chcąc sprawdzić, czy w tej sprawie pojawiły się nowe fakty, skontaktowaliśmy się z Filipem Pietrzykiem, dyrektorem Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji.

- Jeszcze nie wiadomo, jak wspomniany budynek zostanie zagospodarowany. Niedługo ma się odbyć spotkanie z właścicielem działki, na której stoi jego część. Będziemy próbowali się w tej sprawie porozumieć i wybrać rozwiązanie korzystne dla obu stron - mówił dyrektor Pietrzyk.

Sprawców zniszczeń na razie nie wykryto
Obecnie, dawną siedzibą Biura Wystaw Artystycznych zajmuje się Miejski Zarząd Budynków, do którego informacje o zniszczeniu szyb już dotarły. Zgodnie z zapewnieniami zastępcy dyrektora Zarządu, Krzysztofa Miernika, odpowiednie kroki zostały podjęte.

- Wiemy, że takie zdarzenie miało niedawno miejsce. Sprawę przekazaliśmy już odpowiednim organom. Budynek jest ubezpieczony, a odszkodowanie, które uzyskane zostanie z tytułu polisy ubezpieczeniowej powinno pokryć koszty naprawy wspomnianych zniszczeń - mówił dyrektor Krzysztof Miernik.

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Paweł (gość)

Uważam że bandyctwem było wybudowanie parkingu na tym pięknym placu między ZUS a Urzędem Miasta. W sercu miasta.

yriette (gość)

Naiwniacy - monitoring nic nie zobaczył bo nie chciał zobaczyć, budynek jest obecnie celowo doprowadzany do tzw. śmierci technicznej, żeby kolejny koleś Lubawskiego mógł go przejąć za bezcen.

Więcej na temat: