EKSPERCI WYJAŚNIĄ, CZYM JEST PREZBIOPIA I JAK ZACHOWAĆ OSTROŚĆ WIDZENIA PO CZTERDZIESTCE

Nie możesz odczytać drobnego druku w gazecie lub masz problem z przeczytaniem wiadomości na ekranie telefonu? W ramach akcji „Czas na wzrok” mieszkańcy województwa świętokrzyskiego będą mogli dowiedzieć się wszystkiego na temat prezbiopii – procesu, który dotyka ludzi po 40. roku życia. W dniach od 13 do 31 maja organizatorzy kampanii edukacyjnej zapraszają osoby po czterdziestce na bezpłatne badania ostrości wzroku do wybranych salonów optycznych.

Kampania edukacyjna „Czas na wzrok. Zachowaj ostrość widzenia po czterdziestce” będzie prowadzona od 26 kwietnia do 30 czerwca 2013 r. W ramach akcji, w dniach od 13 do 31 maja mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, powyżej 40. roku życia będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań ostrości wzroku w wybranych salonach optycznych. Lista salonów optycznych dostępna jest na stronie internetowej dedykowanej prezbiopii www.czasnawzrok.pl. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na badania należy umówić się wcześniej telefonicznie lub osobiście podając przy rejestracji hasło kampanii „Czas na wzrok”.

Celem akcji jest dostarczenie informacji na temat prezbiopii oraz najlepszych sposobów jej korygowania. - Prezbiopia nie jest chorobą – jest procesem fizjologicznym wynikającym ze starzenia się organizmu i zmniejszenia elastyczności pewnych elementów gałki ocznej. Spotyka się ją zarówno u osób z nadwzrocznością, krótkowzrocznością oraz u osób bez wad wzroku – wyjaśnia prof. Marta Misiuk – Hojło, Kierownik Katedry i Kliniki Okulistyki Akademii Medycznej we Wrocławiu. - Okuliści zauważyli, że wiele osób zbyt późno decyduje się na korekcję widzenia do bliży za pomocą specjalnych soczewek okularowych. Opóźnienie decyzji o odpowiedniej korekcji wzroku może skutkować przewlekłymi zapaleniami spojówek, uporczywymi bólami głowy i innymi zaburzeniami widzenia. Tych kłopotów można by uniknąć gdyby w odpowiednim czasie okulista zapisał okulary korygujące. To skłania środowisko okulistyczne do szerszego rozpowszechniania informacji na temat prezbiopii i możliwości korekcji – mówi prof. Marta Misiuk – Hojło.

Więcej szczegółów na temat prezbiopii oraz rozwiązań dla prezbiopów znajduje się na stronie internetowej www.czasnawzrok.pl. Do tej pory kampanię „Czas na wzrok. Zachowaj ostrość widzenia po czterdziestce” przeprowadzono z sukcesem w województwach: dolnośląskim, śląskim, wielkopolskim, małopolskim, lubuskim, zachodniopomorskim, pomorskim, łódzkim i opolskim.

Patron merytoryczny:
Wydział Nauk o Zdrowiu, Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, Katedra i Klinika Okulistyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, JZO sp. z o.o. – producent soczewek okularowych.

Patroni honorowi:
Prezydent Miasta Kielce, Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Prezydent Skarżysko- Kamiennej, Miasto Starachowice, Miasto Busko Zdrój


Patroni medialni:
TVP Kielce, Radio Kielce, Echo Dnia oraz portal: echodnia.eu

Adresy placówek przeprowadzających bezpłatne badania na stronie www.czasnawzrok.pl

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!